III KANKAANPÄÄ MARATON TULOKSET

takaisin Kankaanpää Maraton

Kankaanpää Maraton 20.10.2007, Maraton
1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
Rank Cat Nro Nimi Seura 10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
MARATON
Miehet
1 M 71 Luoto Mika Turun Urheiluliitto 0:37:53 1:15:55 1:54:33 2:34:41 2:34:39
2 M 140 Jalonen Marko KU-58/Vaisala 0:40:29 1:20:44 2:01:29 2:42:11 2:42:10
3 M 49 Lindskog Kaj ORC 0:41:59 1:22:30 2:02:54 2:44:43 2:44:42
4 M 148 Vilppola Jiri Triathlonteam 226 0:41:22 1:22:59 2:05:34 2:49:29 2:49:27
5 M 457 Klasila Janne FMR 0:42:41 1:24:39 2:06:52 2:50:26 2:50:24
6 M 175 Valtanen Esa Juoksutalli SixPack 0:41:23 1:23:46 2:07:57 2:55:07 2:55:06
7 M 76 Saarijärvi Ari PEMK 0:43:18 1:27:12 2:11:13 2:55:58 2:55:57
8 M 112 Hämäläinen Juha Saarijärven Pullistus 0:41:28 1:24:41 2:08:58 2:57:56 2:57:53
9 M 360 Laine Timo Lahden Ahkera 0:44:23 1:28:39 2:13:54 3:04:41 3:04:39
10 M 415 Karvonen Juha LUS 0:47:21 1:35:14 2:24:02 3:14:55 3:14:50
11 M 150 Uusitalo Marko Noormarkku 0:47:49 1:35:46 2:24:00 3:15:09 3:15:06
12 M 186 Paukkunen Petri SSP Asennus 0:46:33 1:33:27 2:20:33 3:18:57 3:18:50
13 M 147 Koivumäki Raine Teivo Stayers 0:48:27 1:38:45 2:30:13 3:23:21 3:23:15
14 M 30 Väinä  Tuomas KanSu 0:51:41 1:42:12 2:33:43 3:23:23 3:23:06
15 M 458 Halminen Harri Varalan Maratonklubi 0:51:37 1:43:14 2:34:34 3:25:21 3:25:13
16 M 151 Lamminpää Mikko Honkakosken Nouseva voima 0:51:32 1:43:10 2:34:47 3:25:57 3:25:50
17 M 143 Wiik Ville Varalan Maratonklubi 0:51:32 1:44:45 2:35:23 3:28:02 3:27:54
18 M 404 Videnoja Mika RC Eemeli 0:43:41 1:28:51 2:22:49 3:28:39 3:28:34
19 M 89 Rantala Jussi Lempäälä 0:49:12 1:38:42 2:32:03 3:30:19 3:30:10
20 M 428 Walli timo NoNo 0:53:04 1:46:22 2:40:16 3:30:31 3:30:20
21 M 407 Harju Petri Porin Maratonkoulu 0:52:39 1:44:03 2:37:54 3:34:01 3:33:54
22 M 19 Laaksonen Jesse JuTu 0:53:11 1:46:29 2:40:16 3:35:30 3:35:07
23 M 52 Huhtanen Marko Imatra 1:43:57 2:36:48 3:35:37 3:35:27
24 M 442 Mäkinen Tomi Harjavalta 0:51:53 1:44:33 2:39:46 3:38:51 3:38:48
25 M 90 Karhapää Marko Viking Line, m/s mariella 0:51:38 1:43:16 2:34:45 3:44:57 3:44:49
26 M 177 Karlsson Pasi Poku 0:56:06 1:52:06 2:49:15 3:45:09 3:44:56
27 M 5 Mäkelä Juha Nurmo 0:56:05 1:52:04 2:49:16 3:47:37 3:47:30
28 M 431 Majuri Jukka Pori 0:50:44 1:41:37 2:39:21 3:47:59 3:47:50
29 M 84 Päivike Johan Piikkiö 0:57:05 1:54:32 2:52:04 3:49:25 3:49:13
30 M 351 Juurikainen Mikko Tampere 0:56:34 1:53:36 2:53:44 3:55:19 3:55:06
31 M 358 Raittinen Marko Tampere 0:58:38 1:57:00 2:55:46 3:57:51 3:57:34
32 M 187 Sundell Kjell Häjyt 0:58:42 1:59:18 3:00:41 4:00:10 4:00:05
33 M 73 Väinölä Jarkko Nokia 1:01:42 1:59:58 2:58:57 4:02:23 4:01:59
34 M 149 Hippi Rami Nurmon urheilijat-99 0:55:49 1:52:10 2:54:20 4:04:46 4:04:36
35 M 371 Teperi Saku Pori 0:58:05 1:56:50 2:57:28 4:05:39 4:05:32
36 M 353 Hiltunen Jari O. Pervot, Pori 1:01:49 2:03:35 3:04:45 4:06:47 4:06:33
37 M 370 Sammalisto Miikka SAMK 1:01:51 2:03:36 3:04:51 4:06:47 4:06:33
38 M 464 Sookari Harry LuVe 1:01:16 2:02:55 3:04:40 4:08:24 4:08:11
39 M 394 Haukimäki Pasi Saarioisten Lihanjalostus oy 1:00:11 1:59:54 3:02:20 4:13:40 4:13:28
40 M 389 Pakola Jussi 0:55:41 1:51:13 2:59:12 4:13:49 4:13:31
41 M 379 Sundell Jan Helsinki 0:58:36 1:57:08 3:02:26 4:17:23 4:17:06
42 M 110 Korhonen Kari Tampere 1:03:12 2:07:13 3:11:42 4:17:53 4:17:33
43 M 386 Salovaara Harri 1:01:02 2:03:38 3:08:24 4:19:06 4:18:50
44 M 179 Villanen Jesperi Kouvola 0:58:27 1:52:23 3:01:50 4:21:17 4:21:06
45 M 141 Välimäki Tapani Varalan Maratonklubi 1:01:57 2:04:12 3:10:52 4:22:03 4:21:54
46 M 499 Malinen Pasi Turku 1:02:17 2:05:27 3:12:47 4:22:35 4:22:25
47 M 108 Kalliokoski Juha Rauma 1:01:36 2:05:15 3:13:58 4:25:22 4:25:08
48 M 426 Tiikkainen Ilkka 1:03:57 2:10:42 3:18:37 4:26:38 4:26:22
49 M 439 Rajala Matti Metso Power 1:08:05 2:14:15 3:24:41 4:34:40 4:34:21
50 M 466 Välimäki Rami 1:09:39 2:15:47 3:24:21 4:36:59 4:36:50
51 M 2 Miettinen  Mikko Kankaanpää 1:08:50 2:19:07 3:31:03 4:37:20 4:37:02
52 M 144 Leppäniemi Osmo Pori 1:07:17 2:11:56 3:24:01 4:40:55 4:40:42
53 M 467 Muotio Arttu 1:09:40 2:20:47 3:31:07 4:41:23 4:41:15
54 M 4 Ihanamäki Juho Porin Painimiehet 1:07:59 2:17:36 3:29:27 4:42:12 4:42:00
55 M 111 Koponen Veli Ruoka-Saarioinen Oy 0:58:25 2:03:07 3:20:01 4:43:58 4:43:53
56 M 34 Kilpiö Vesa Nurmo 1:11:32 2:23:40 3:36:16 4:52:21 4:51:59
57 M 86 Koivisto Pasi Turku 1:03:42 2:07:35 3:15:01 4:54:38 4:54:12
58 M 46 Salakari Petteri Vammala 1:23:38 2:38:42 3:55:26 5:12:13 5:11:46
Miehet 40 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 M40 452 Rintala Matti Teuvan Rivakka 0:41:38 1:22:38 2:03:56 2:46:02 2:46:00
2 M40 377 Uusitalo Jari Porvoon Urheilijat 1:24:48 2:07:33 2:50:18 2:50:16
3 M40 70 Ilola Ari Endurance 0:44:21 1:28:39 2:12:54 2:56:45 2:56:42
4 M40 74 Rauhanen Kari Saarijärvi 0:44:12 1:28:34 2:12:03 2:57:10 2:57:06
5 M40 368 Vuori Timo LEKI 0:44:22 1:28:36 2:12:04 2:59:30 2:59:27
6 M40 38 Turunen Marko UKK 0:44:26 1:29:04 2:14:42 3:02:02 3:02:00
7 M40 414 Taiveaho Vesa Espoo 0:43:15 1:27:14 2:12:34 3:03:08 3:03:04
8 M40 115 Jokinen Heikki Varalan Maratonklubi 0:45:25 1:31:09 2:17:27 3:05:07 3:05:03
9 M40 58 Kallioinen Mika Turku 0:44:18 1:28:38 2:13:13 3:11:01 3:10:56
10 M40 392 Litmanen Petri Tampereen Juoksijat 0:50:24 1:40:53 2:30:40 3:21:03 3:20:58
11 M40 411 Jämsä Miika Ylöjärvi 0:47:36 1:35:54 2:26:13 3:22:37 3:22:32
12 M40 408 Pippola Markku ViVe 0:48:27 1:38:40 2:30:10 3:24:37 3:24:33
13 M40 91 Hokkanen Petri Jokipunnertajat 0:49:49 1:39:52 2:30:16 3:26:06 3:26:00
14 M40 432 Lallukka Hannu Häjyt 0:51:04 1:43:14 2:34:46 3:26:59 3:26:50
15 M40 180 Löyttyniemi Ilkka Janakkalan Pallo 0:51:34 1:43:16 2:34:45 3:27:19 3:27:08
16 M40 156 Yli-Lankoski Petri Nokia 0:49:24 1:41:17 2:35:54 3:31:58 3:31:53
17 M40 188 Pesonen Pertti Turun Jyry 0:52:07 1:44:06 2:38:05 3:36:47 3:36:41
18 M40 373 Lindroos Markku Kuusjoen Humu 0:50:57 1:44:14 2:39:27 3:36:50 3:36:47
19 M40 450 Halkola Jari Teuvan Rivakka 0:50:48 1:43:19 2:40:23 3:48:18 3:48:13
20 M40 20 Salonen Tapio Jämsä 0:52:50 1:47:23 2:45:08 3:48:19 3:48:13
21 M40 113 Uotila Jaakko Varalan Maratonklubi 0:55:13 1:50:26 2:47:04 3:48:40 3:48:31
22 M40 446 Kantola Kari Häjyt 0:56:12 1:53:03 2:51:03 3:51:03 3:50:59
23 M40 417 Laine Olli 0:55:56 1:52:53 2:51:09 3:52:07 3:51:54
24 M40 181 Piilonen Teijo Äänekosken Sarjakuvaseura 0:57:18 1:55:13 2:53:50 3:52:25 3:52:19
25 M40 79 Lahtovaara Tomi Oulu 1:02:14 1:58:03 2:54:42 3:54:17 3:53:52
26 M40 114 Juntunen Aaro Pyhämaan Pyry 0:55:14 1:52:24 2:50:11 3:54:21 3:54:10
27 M40 152 Nurhonen Markku Varalan Maratonklubi 0:56:18 1:53:05 2:52:33 3:54:34 3:54:18
28 M40 62 Ruusila Jukka Häjyt 0:57:24 1:54:19 2:54:11 3:59:16 3:58:55
29 M40 405 Palenius Tapani Maratonkoulu Pori 0:59:06 1:58:48 2:59:32 4:06:06 4:05:47
30 M40 372 Suvitie Erkki Virttaan Nousu 1:00:07 1:59:49 3:02:08 4:12:06 4:11:49
31 M40 447 Björkroth Peter GIF/ Kokkola 0:59:35 1:59:39 3:04:38 4:16:27 4:16:05
32 M40 155 Kukola Antti Harjavalta 1:02:07 2:03:06 3:07:53 4:18:18 4:17:52
33 M40 153 Toiviainen Timo Endurance/Team Noutaja 1:03:26 2:05:18 3:11:02 4:22:15 4:21:51
34 M40 157 Sarvala Jouni Rahola 1:02:03 2:01:39 3:09:36 4:26:57 4:26:44
35 M40 6 Miettinen  Reijo TykPr/VarMK 1:08:50 2:19:07 3:31:03 4:42:50 4:42:33
36 M40 393 Säämäki Matti 1:02:09 2:04:44 3:26:12 4:51:27 4:51:07
37 M40 17 Isokivijärvi Jyri Äetsä 1:23:36 2:41:18 3:59:06 5:21:47 5:21:25
Miehet 45 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 M45 121 Talvitie Tapio Espoo 0:42:17 1:24:48 2:08:31 2:53:46 2:53:45
2 M45 418 Leppänen Pekka VSVU 0:42:43 1:24:45 2:08:43 2:57:08 2:57:04
3 M45 158 Rontti Ilmari Teivo Stayers 0:43:19 1:27:11 2:11:15 2:58:15 2:58:13
4 M45 413 Jämsä Visa Kälviä 0:43:37 1:27:47 2:12:37 2:58:48 2:58:46
5 M45 7 Rajahalme Reijo Häjyt 0:46:32 1:33:27 2:18:54 3:08:18 3:08:17
6 M45 117 Mäkelä Keijo Pori 0:47:46 1:35:45 2:24:19 3:15:50 3:15:41
7 M45 65 Veid Seppo TEAM LKP Laukaa 0:47:47 1:35:50 2:25:51 3:16:12 3:16:09
8 M45 31 Viitala Arto Metso Pori 0:48:21 1:37:55 2:28:39 3:17:29 3:17:21
9 M45 35 Reunanen Jari Virttaan Nousu 0:48:18 1:36:51 2:27:09 3:20:00 3:19:57
10 M45 40 Malinen Veli-Matti SaPu 0:44:16 1:31:28 2:24:22 3:21:12 3:21:08
11 M45 59 Mattfolk Johan IF Kraft 0:49:18 1:39:10 2:30:11 3:21:53 3:21:49
12 M45 8 Peltomaa Reijo Kankaanpään Maratonklubi 0:48:20 1:37:55 2:28:45 3:22:01 3:21:57
13 M45 409 Reponen Anssi Korske 0:49:18 1:39:33 2:32:21 3:25:50 3:25:43
14 M45 55 Jalonen Timo Pori 0:49:55 1:40:28 2:33:00 3:26:36 3:26:31
15 M45 45 Hyvönen Timo Varalan Maratonklubi 0:51:38 1:43:15 2:34:42 3:26:58 3:26:50
16 M45 69 Kentta Urmas Häjyt 0:48:03 1:36:32 2:26:03 3:28:23 3:28:16
17 M45 189 Väisänen Pentti Riihimäki 0:51:07 1:41:54 2:34:18 3:30:30 3:30:26
18 M45 54 Hurme Juha Paimion Urheilijat 0:55:11 1:48:33 2:42:32 3:39:00 3:38:52
19 M45 15 Hirvonen Hannu Urjalan Urheilijat 0:52:42 1:46:05 2:41:38 3:39:24 3:39:13
20 M45 116 Simola Raino Turun Palokunnan Urheilijat 0:51:54 1:43:58 2:38:47 3:42:26 3:42:17
21 M45 48 Pöyry Anssi Vantaa 0:50:42 1:40:49 2:33:37 3:46:23 3:46:16
22 M45 120 Nykänen Asko Helsinki 0:56:20 1:53:21 2:50:15 3:48:24 3:48:07
23 M45 168 Nordberg Matti Varalan Maratonklubi 0:57:59 1:55:41 2:53:44 3:52:34 3:52:22
24 M45 9 Tanskanen Heikki YIT 0:55:01 1:46:48 2:43:57 3:57:31 3:57:22
25 M45 24 Tähtinen Juha Rasti-Nokia 0:58:33 1:56:56 2:56:06 3:57:42 3:57:25
26 M45 41 Pöyry Jorma Hollolan Urheilijat -46 0:55:00 1:49:51 2:49:07 4:01:05 4:00:46
27 M45 42 Nortunen Arto Ylistaro 0:56:15 1:54:09 2:53:07 4:05:18 4:05:13
28 M45 359 Rosten Markku Kalannin Kisa 0:59:22 1:58:04 2:59:38 4:10:29 4:10:14
29 M45 118 Sainio Arto Varalan Maratonklubi 0:59:28 1:58:08 2:59:46 4:10:29 4:10:13
30 M45 159 Tuominen Hannu Virttaan Nousu 1:00:09 1:59:47 3:02:10 4:12:06 4:11:52
31 M45 77 Metsola Timo Hauhon Sisu 1:03:18 2:06:01 3:14:48 4:27:38 4:27:22
32 M45 92 Pasto Antti Loimaa 1:02:48 2:08:16 3:18:55 4:30:34 4:30:19
33 M45 425 Kuusisto Juha Oriveden kaupunki 1:02:19 2:05:22 3:15:11 4:37:43 4:37:28
34 M45 36 Tölli Juha Sievin Puutuote Oy 1:06:22 2:13:07 3:24:32 4:40:55 4:40:29
35 M45 412 Mäki-Kala Jari Nurmon Jymy 1:06:30 2:13:26 3:26:04 4:41:15 4:40:59
36 M45 119 Hyyti Pekka Nokia 1:11:53 2:24:14 3:38:56 4:55:51 4:55:23
37 M45 75 Hannelius Timo Kortelan Ryhti 1:10:56 2:23:42 3:36:16 4:57:29 4:57:16
38 M45 67 Mäenpää Juha Raisio 1:10:24 2:22:21 3:37:28 4:58:47 4:58:22
Miehet 50 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 M50 160 Kauppila Jukka Kalajoen Junkkarit 0:41:38 1:22:29 2:02:54 2:44:04 2:44:02
2 M50 43 Aalto Matti Kortelan Ryhti 0:42:41 1:24:45 2:08:37 2:52:38 2:52:36
3 M50 190 Koivukangas Mikko OSAO Oulu 0:43:26 1:27:15 2:11:11 2:55:51 2:55:47
4 M50 162 Välimaa Harri Eura 0:44:18 1:29:03 2:14:55 3:00:42 3:00:35
5 M50 366 Ravall Boes ORC 0:43:27 1:27:25 2:13:16 3:01:58 3:01:56
6 M50 47 Järvenpää Heikki Häjyt 0:44:18 1:28:50 2:15:42 3:06:10 3:06:07
7 M50 83 Pihlajamäki Ilkka Orimattilan Jymy 0:43:36 1:29:04 2:16:38 3:07:02 3:06:59
8 M50 123 Halkivaha Erkki Oripään Vesa 0:44:32 1:31:31 2:20:36 3:13:13 3:13:10
9 M50 434 Tuominen Ilkka Vaajakosken Kuohu 0:46:50 1:34:44 2:23:55 3:14:28 3:14:23
10 M50 416 Maunula Timo Valkeakoski 0:48:10 1:38:17 2:30:03 3:22:04 3:22:02
11 M50 93 Lahtinen Jarmo Ahola Team 0:50:01 1:41:21 2:33:14 3:26:02 3:25:51
12 M50 122 Ikonen Juhani Jujoma Oy 0:51:40 1:43:13 2:34:42 3:26:34 3:26:26
13 M50 367 Sahinoja Pentti Tampereen Sähköverkko 0:49:13 1:38:59 2:32:15 3:29:57 3:29:50
14 M50 127 Niemi-Aro Jaakko Häjyt 0:49:54 1:41:30 2:34:13 3:30:22 3:30:15
15 M50 463 Penttinen Matti Isojoki 0:48:01 1:38:53 2:34:25 3:33:40 3:33:39
16 M50 23 Juutinen Vesa Tampereen Juoksijat 1:44:26 2:39:45 3:36:57 3:36:47
17 M50 161 Slotte Clas-Eirik ORC 0:49:59 1:40:35 2:36:07 3:41:56 3:41:54
18 M50 363 Saastamoinen Mauno Turku 0:51:42 1:45:15 2:42:58 3:43:27 3:43:23
19 M50 443 Poskiparta Tommi Kurikka 0:52:15 1:46:29 2:43:42 3:45:24 3:45:15
20 M50 68 Nieminen Esa Järvenpää 0:56:25 1:54:09 2:51:56 3:49:18 3:48:50
21 M50 182 Sälliluoma Jorma Lavia 0:56:33 1:52:28 2:50:20 3:51:07 3:51:02
22 M50 355 Koivumaa Veikko Espoo 0:51:17 1:44:07 2:43:30 3:51:54 3:51:48
23 M50 53 Mäkinen Raimo Pori 0:56:37 1:53:21 2:52:09 3:55:38 3:55:34
24 M50 37 Kainulainen Tapio Lempäälä 0:58:56 1:57:29 2:55:59 3:59:16 3:58:55
25 M50 422 Martikkala Heimo Häjyt Nurmo 0:59:10 1:59:52 3:01:38 4:08:33 4:08:17
26 M50 11 Kauhaniemi Tuomo Vilppulan Veikot 0:58:26 1:57:19 3:07:07 4:21:36 4:21:17
27 M50 29 Pihlajaniemi Markku Häjyt 1:00:26 2:03:17 3:12:07 4:26:40 4:26:20
28 M50 397 Sihvonen Veikko Tampere 1:03:02 2:08:44 3:18:01 4:27:49 4:27:37
29 M50 419 Ikonen Heikki Metso Power kangasala 1:02:45 2:09:25 3:20:35 4:37:54 4:37:33
30 M50 10 Kannus Pekka Helsinki 1:08:51 2:19:02 3:30:36 4:44:16 4:43:57
31 M50 196 Salo Tapani Lempäälä 1:08:29 2:17:49 3:30:12 4:47:51 4:47:25
32 M50 28 Kauppila Jorma Reisjärvi 1:11:49 2:30:35 3:47:30 5:16:19 5:15:54
33 M50 173 Lehtisola Pekka Häjyt 1:09:24 2:20:50 3:46:54 5:22:43 5:22:25
34 M50 126 Kotilehto Jorma Vihti 1:12:54 2:34:33 4:02:15 5:34:57 5:34:33
Miehet 55 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 M55 376 Räsänen Jouko LUM 0:44:26 1:29:09 2:15:48 3:02:59 3:02:57
2 M55 440 Laitinen Seppo Lapua 0:46:02 1:32:25 2:19:50 3:06:57 3:06:52
3 M55 95 Komulainen Seppo Sukeva 0:48:16 1:37:14 2:28:01 3:20:02 3:19:57
4 M55 72 Sundelin Erkki PUV 0:47:56 1:35:45 2:26:42 3:21:32 3:21:26
5 M55 163 Hepokangas Edvin Oulu 0:46:51 1:34:29 2:25:36 3:22:03 3:21:58
6 M55 96 Reensalo Reino Häjyt 0:47:14 1:35:20 2:25:34 3:26:06 3:25:45
7 M55 51 Svarvar Sven-Olof Vaasan Vasama 0:51:00 1:41:51 2:34:14 3:29:02 3:28:59
8 M55 130 Källström Hans IF Kraft 0:52:58 1:46:29 2:41:15 3:37:53 3:37:45
9 M55 381 Lintulahti Antero Oriveden Ponnistus 0:49:12 1:40:54 2:36:36 3:38:47 3:38:44
10 M55 98 Aho  Aimo Nokia 0:51:29 1:44:42 2:41:54 3:46:34 3:46:28
11 M55 424 Koskinen Markku Turun metsänkävijät 0:58:46 1:56:52 2:54:07 3:53:15 3:52:54
12 M55 131 Tuomi Reijo Saarijärven Pullistus 0:55:59 1:52:48 2:51:14 3:55:50 3:55:36
13 M55 164 Sandström Hans ORC 0:55:06 1:50:20 2:50:27 4:00:39 4:00:29
14 M55 56 Hanhisalo Kimmo KK-team pohjalainen ry 0:59:24 1:57:33 2:59:01 4:05:23 4:05:09
15 M55 60 Torpisto Sakari Häjyt/Seinäjoki 0:58:42 1:59:17 3:02:49 4:12:23 4:12:19
16 M55 352 Väisänen Veli-Pekka Varalan Maratonklubi 1:00:48 2:03:07 3:09:33 4:21:29 4:21:19
17 M55 97 Hannukainen Jorma Artrosis Club 0:59:33 2:01:48 3:10:20 4:24:17 4:24:02
18 M55 354 Impilä Jorma Parainen 1:07:04 2:13:11 3:24:09 4:45:19 4:45:09
Miehet 60 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 M60 64 Väli-Torala Tuure Katupojat/Seinäjoki 0:48:07 1:36:33 2:25:02 3:13:46 3:13:45
2 M60 402 Viita-aho Matti La-Ve 0:51:03 1:42:05 2:33:00 3:28:46 3:28:38
3 M60 139 Repo Oiva Porin Tarmo 0:50:14 1:42:13 2:36:03 3:33:05 3:33:02
4 M60 13 Volama Mauri Häjyt/Seinäjoki 0:56:14 1:54:07 2:51:55 3:48:11 3:48:09
5 M60 99 Vainio Risto Turun Suunnistajat 0:58:35 1:55:57 2:53:47 3:55:04 3:54:46
6 M60 100 Ajosmäki Antti SWECO Marine 0:57:20 1:54:03 2:52:38 3:55:36 3:55:17
7 M60 192 Raivio Matti Häjyt 1:01:00 2:00:15 3:01:19 4:00:14 4:00:04
8 M60 18 Mansten Hans Häjyt 0:56:25 1:54:13 2:55:20 4:03:52 4:03:44
9 M60 193 Saari  Paavo Häjyt 0:59:22 2:00:37 3:08:03 4:16:27 4:16:20
10 M60 191 Liikanen Timo Riihimäki 1:00:45 2:04:08 3:11:32 4:23:27 4:23:19
11 M60 387 Harju Kari Varalan Maratonklubi 1:10:06 2:16:11 3:21:42 4:30:27 4:30:04
12 M60 66 Lainema Ilkka MSParma 1:11:02 2:22:25 3:34:27 4:50:40 4:50:16
13 M60 401 Kaukonen  Aarno Kaarina 1:03:52 2:08:19 3:23:50 4:54:57 4:54:45
14 M60 364 Saukkonen Kalevi V-SVU 1:25:07 2:57:02 4:26:42 5:55:30 5:55:17
15 M60 183 Huotari Matti Häjyt 1:11:39 2:38:40 4:23:10 5:57:29 5:57:02
Miehet 65
1 M65 103 Gustafsson Pertti KanKu 0:50:09 1:42:26 2:36:01 3:31:06 3:31:04
2 M65 87 Alamehtä Taisto Helsingin Jyry 0:55:40 1:51:01 2:48:18 3:49:11 3:48:54
3 M65 101 Mänttäri  Matti Endurance 1:03:54 2:12:09 3:22:47 4:29:31 4:29:21
4 M65 454 Poutinainen Aulis Kirkkonummi 1:05:21 2:15:23 3:33:51 4:56:37 4:56:29
5 M65 455 Ahlsved Hans IF Brahe 1:18:05 2:36:50 3:57:19 5:30:31 5:30:13
6 M65 22 Vaisto Erkki Häjyt 1:16:41 2:37:31 4:08:25 5:49:41 5:49:14
Naiset 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 N 14 Ahonen Merja Varalan Maratonklubi 0:47:58 1:35:48 2:25:51 3:20:35 3:20:32
2 N 81 Kuusela Jenni Tampere 0:55:55 1:52:43 2:47:57 3:41:57 3:41:45
3 N 124 Halkivaha Anne Oripään Vesa 0:59:00 1:57:27 2:56:15 3:54:24 3:54:07
4 N 166 Turve Mari Kuhmoisten Kumu 0:56:26 1:53:52 2:54:00 3:54:57 3:54:47
5 N 39 Käkelä Elina Eurajoen Veikot 0:58:28 1:56:49 2:58:15 4:09:51 4:09:39
6 N 133 Ranta  Johanna Kokemäki 1:01:22 2:03:39 3:06:15 4:13:17 4:13:10
7 N 21 Alppi Anne Kankaanpää 1:03:49 2:03:33 3:08:22 4:17:31 4:17:13
8 N 165 Emmes Heidi Suomen Lääkäriliitto 1:03:23 2:05:22 3:11:09 4:22:15 4:21:52
9 N 125 Halkivaha Minna Oripään Vesa 1:07:01 2:14:11 3:24:45 4:44:43 4:44:24
10 N 44 Löytökorpi Mari Agility Team Turku 1:11:47 2:23:47 3:36:19 4:45:57 4:45:32
11 N 403 Veräväinen Pauliina Varalan Maratonklubi 1:09:07 2:17:17 3:29:24 4:50:19 4:49:53
12 N 197 Linna Riina Helsinki 1:13:22 2:25:22 3:38:23 4:55:19 4:54:56
13 N 85 Lindqvist Mirva Turku 1:10:03 2:20:57 3:39:05 4:58:21 4:57:55
Naiset 40 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 N40 105 Ruukala Tarja Varalan Maratonklubi 0:55:03 1:50:24 2:45:55 3:42:14 3:42:11
2 N40 32 Santamäki Helena Ypäjän Yllätys 0:53:51 1:48:33 2:44:45 3:43:48 3:43:38
3 N40 104 Vallivaara-Pasto Ritva Häjyt 0:56:27 1:53:08 2:50:23 3:46:27 3:46:13
4 N40 80 Kuusela Anne Ikaalisten Urheilijat 0:55:55 1:52:44 2:50:14 3:51:58 3:51:47
5 N40 374 Lindroos Tiina Kuusjoen Humu 0:56:33 1:53:33 2:52:56 3:55:43 3:55:38
6 N40 135 Nelson Stella IF Kraft 0:57:04 1:57:19 3:03:11 4:08:30 4:08:21
7 N40 395 Moisio-Tavaila Aino 1:02:48 2:05:13 3:07:41 4:11:46 4:11:23
8 N40 170 Reuna  Paula Siuro 1:09:22 2:12:13 3:17:10 4:24:57 4:24:35
9 N40 27 Hakanen Tarja Häjyt 1:00:28 2:03:26 3:12:14 4:26:41 4:26:25
10 N40 375 Lehtimäki Irene LUM 1:04:21 2:09:54 3:17:32 4:27:26 4:27:04
11 N40 78 Outila Anne-Mari Oulu 1:12:04 2:20:39 3:25:36 4:28:16 4:27:51
12 N40 171 Virtanen Tarja Varalan Maratonklubi 0:59:28 2:01:12 3:14:04 4:31:05 4:30:43
13 N40 195 Valtonen Heli Maratonkoulu Pori 1:06:17 2:12:28 3:20:44 4:33:18 4:32:59
14 N40 167 Nordberg Armi Varalan Maratonklubi 1:08:47 2:16:26 3:23:42 4:34:57 4:34:32
15 N40 82 Lehtonen Tarja Kankaanpää 1:03:45 2:11:16 3:24:08 4:41:23 4:41:16
16 N40 106 Mäkelä Elina Pori 1:06:08 2:13:20 3:25:43 4:41:59 4:41:32
17 N40 88 Kari-Saarinen Tiina Kipketterät 1:09:57 2:21:41 3:39:27 5:06:00 5:05:47
Naiset 50 1Väliaika 2Väliaika 3Väliaika
10.55 km 21.1 km 31.65 km Brt_Aika Nto_Aika
1 N50 174 Nurmi Seija Kerkkoon Urheilijat 0:46:00 1:32:22 2:20:29 3:11:46 3:11:43
2 N50 107 Hämäläinen Riitta Vaajakosken Kuohu 0:50:43 1:41:40 2:33:00 3:27:21 3:27:00
3 N50 57 Hanhisalo Terttu KK-team pohjalainen ry 0:59:19 1:57:24 2:57:45 4:05:46 4:05:34
4 N50 136 Lampioinen Marita Pori 1:00:47 2:02:23 3:06:35 4:11:44 4:11:31
5 N50 172 Koski Riitta Häjyt 1:09:26 2:20:30 3:29:20 4:40:28 4:40:08
6 N50 194 Sundell Anne 1:07:56 2:17:21 3:32:34 4:51:59 4:51:53
7 N50 137 Sahi Terttu Pori 1:07:58 2:17:21 3:32:37 4:52:22 4:52:17
8 N50 50 Svarvar Raija Vaasan Vasama 1:09:23 2:20:36 3:35:58 4:53:48 4:53:28
PUOLIMARATON
Miehet 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 M 410 Kanyari David RDS 0:35:36 1:11:01 1:10:56
2 M 770 Henriksson Miika ViipU 0:35:39 1:11:20 1:11:18
3 M 839 Kero jukka Turun urheiluliitto 0:36:00 1:12:30 1:12:29
4 M 752 Tambur Taavi Estonia 0:36:23 1:13:23 1:13:22
5 M 516 Välimäki Markus Ylöjärven Urheilijat 0:36:34 1:14:42 1:14:40
6 M 591 Ruohola Kalle Virrat 0:37:59 1:17:16 1:17:14
7 M 823 Syrjälä Sami Turun Veikot 0:38:47 1:17:39 1:17:36
8 M 830 Hietaoja Tapani 0:38:53 1:17:53 1:17:51
9 M 819 Hyvärinen Kalle Noormarkun Nopsa 0:38:52 1:18:50 1:18:47
10 M 760 Forsblom Tomi Teivo Stayers 0:39:09 1:19:37 1:19:35
11 M 570 Koivisto Rauno Ikaalisten Urheilijat 0:39:31 1:20:52 1:20:50
12 M 827 Hietamäki Kimmo SHS 0:40:03 1:21:01 1:20:58
13 M 568 Kauppinen Seppo Oripään Vesa 0:40:03 1:21:41 1:21:37
14 M 771 Hamari Jari Tampereen Juoksijat 0:41:32 1:23:36 1:23:34
15 M 542 Jalonen Mikko Pori 0:41:10 1:23:59 1:23:55
16 M 807 Toivonen Patrik ISL 0:43:50 1:28:48 1:28:40
17 M 555 Juntunen Ismo Suomussalmi 0:45:55 1:32:05 1:32:01
18 M 549 Newman Paul Pori 0:45:30 1:33:49 1:33:34
19 M 589 Lankoski Toni Kankaanpää 0:47:14 1:34:29 1:34:23
20 M 799 Penttinen Joni KanSu 0:44:30 1:36:21 1:36:16
21 M 594 Niinimäki Timo Lapinnevan Yritys 0:48:17 1:36:49 1:36:42
22 M 639 Hakola Risto-Matti KankU 0:46:09 1:37:20 1:37:15
23 M 595 Leino Riku Porin Pyrintö 0:48:40 1:40:00 1:39:53
24 M 536 Hautamäki Jukka Rauma 0:51:19 1:40:59 1:40:44
25 M 544 Wikholm Anders Esbo IF 0:50:47 1:42:08 1:41:55
26 M 501 Eskelinen Rauno Espoo 0:53:51 1:44:50 1:44:32
27 M 541 Järvenpää Jussi Hämeenkyrö 0:51:10 1:45:11 1:44:56
28 M 616 Tamminen Timo Virttaan Nousu 0:57:07 1:48:24
29 M 796 Vuorenmaa Marko HPP 1:01:21 1:50:42 1:50:25
30 M 765 Kovamäki Juhani kankaanpää 0:55:00 1:51:55 1:51:42
31 M 592 Vuori  Tero Järvenpään Areenan Juoksuklubi 0:55:22 1:52:32 1:52:17
32 M 828 Pölkki Mika Kilosoft oy 0:57:56 1:53:22 1:53:00
33 M 618 Asukas Janne KanSu 0:55:41 1:53:44 1:53:34
34 M 756 Koivumaa Villeveikka Espoo 0:53:50 1:55:41 1:55:31
35 M 617 Vaara Santeri KanSu 0:59:31 1:57:47 1:57:36
36 M 797 Korpela Petri Kankaanpää 1:01:55 1:58:27 1:58:22
37 M 569 Saine Pasi Pori 0:59:47 1:58:36 1:58:27
38 M 808 Kurppa Kari Turku 1:00:20 1:58:57 1:58:45
39 M 556 Hyvärinen Ilkka Tampere 1:05:20 1:59:04 1:58:57
40 M 815 Viitala Marko Vaasa 0:58:48 1:59:19 1:59:00
41 M 615 Vormisto Marko Tampere 1:03:41 2:01:49
42 M 566 Liesmäki Jari Säkylä 0:59:15 2:01:50 2:01:38
43 M 802 Köykkä Miika 1:01:08 2:04:59 2:04:50
44 M 590 Mykrä Riku Kankaanpää 1:06:09 2:05:01 2:04:49
45 M 523 Liuko Miikka Helsinki 1:08:20 2:06:51 2:06:32
46 M 517 Laitinen Mikko Triathlonteam 226 1:08:21 2:07:38 2:07:13
47 M 540 Sinervo Risto Tampere 1:05:21 2:09:00 2:08:54
48 M 508 Knuutinen Tero Tampere 1:08:56 2:24:02 2:23:40
Miehet 40 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 M40 524 Heinola Esko NU-99 0:37:22 1:14:53 1:14:51
2 M40 792 Virta Markku Loimaan Leisku 0:40:26 1:20:47 1:20:42
3 M40 596 Vihavainen Ari Maratonkoulu Pori 0:40:42 1:21:37 1:21:36
4 M40 782 Heinonen Kai Porin Pyrintö 0:40:41 1:22:01 1:21:58
5 M40 627 Väänänen Jarmo Kuopio 0:42:56 1:26:07 1:26:01
6 M40 801 Köykkä Ilari Kauhajoen Karhu 0:44:48 1:31:11 1:31:07
7 M40 514 Soinila Petri Ylöjärvi 0:43:51 1:31:15 1:31:10
8 M40 560 Aijasaho Pekka Huhtasuon Hiihto 2000 0:47:08 1:37:07 1:36:58
9 M40 642 Tiiri Jorma VSVU 0:48:03 1:37:46 1:37:38
10 M40 817 Koivukoski Juha Eurajoki 0:48:04 1:37:49 1:37:43
11 M40 573 Anttila Hannu Kankaanpään Kalevankiertäjät 0:49:28 1:38:12 1:37:57
12 M40 795 Viljanen Ari Maratonkoulu Pori 0:48:35 1:38:42 1:38:32
13 M40 521 Perkiömäki Jouko Kankaanpää 0:48:51 1:40:06 1:40:02
14 M40 620 Tuuttila Pauli Nurmon Urheilijat 0:44:18 1:41:25 1:41:21
15 M40 532 Kytömäki Juhani Vaasan Vasama 0:51:11 1:41:49 1:41:45
16 M40 638 Lehto Harri Alastaron Urheilijat 0:51:10 1:43:01 1:42:45
17 M40 565 Viitikko Erkki Karijoen Tappara 0:52:45 1:45:59 1:45:50
18 M40 597 Vuorinen Kari Lempäälä 0:53:29 1:48:48 1:48:40
19 M40 754 Maja Jari Kankaanpää 0:53:33 1:50:02 1:49:49
20 M40 539 Keitaanpää Markku Porin Maratonkoulu 0:54:56 1:50:15 1:50:05
21 M40 825 Annila Arto Raudanmaan Ns 0:57:57 1:55:51 1:55:28
22 M40 543 Pirttinen Jukka Pori 0:58:06 1:56:12 1:56:06
23 M40 834 Haapasalo Asko 0:59:54 2:00:39 2:00:24
24 M40 572 Viitasalo Martti YK-V Ylistaro 0:56:22 2:05:00 2:04:55
25 M40 783 Mehtälä Ari Ceiko Oy 1:02:57 2:05:16 2:05:00
26 M40 843 Lehtonen Jari 1:04:30 2:07:54 2:07:41
27 M40 784 Ketonen Juhani Porin Pyrintö 1:08:31 2:18:29 2:18:03
Miehet 50 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 M50 766 Matikainen Reijo Saarijärven Pullistus 0:39:47 1:19:29 1:19:26
2 M50 811 Penttinen Reino KanKu 0:40:27 1:22:35 1:22:32
3 M50 599 Majander Henry Muuramen Urheilijat 0:40:26 1:23:12 1:23:10
4 M50 526 Rahikka  Hannu VSVU 0:40:48 1:24:33 1:24:29
5 M50 777 Ojen Jorma Kunto Pirkat 0:44:05 1:29:04 1:29:01
6 M50 833 Tuomi Rauno YIT Runners 0:45:36 1:31:28 1:31:22
7 M50 844 Välimäki Aarne 1:33:28 1:31:33
8 M50 600 Kivimäki  Erkki Loimaa 0:45:18 1:32:03 1:31:59
9 M50 533 Aaltonen Aaro Ruoveden Ryhti 0:45:37 1:34:26 1:34:24
10 M50 631 Auranen Reijo Maskun Kataja 0:45:39 1:35:05 1:35:01
11 M50 818 Nevalainen Markku Lempäälä 0:47:21 1:36:11 1:35:59
12 M50 762 Forsman Erkki Varalan Maratonklubi 0:46:48 1:39:48 1:39:46
13 M50 779 Västilä Kalevi HSU 0:49:57 1:43:09 1:43:07
14 M50 786 Harteva Kauko Liedon Luja 0:50:48 1:43:45 1:43:38
15 M50 821 Suomela Tauno Liikuttavat 0:52:24 1:45:35 1:45:22
16 M50 575 Kytönen Erkki CMI Oy Ltd 0:52:13 1:46:06 1:45:48
17 M50 841 Lähdesmäki Kari Häjyt 0:57:49 1:49:54 1:49:36
18 M50 598 Oksanen Hannu Ikaalisten Urheilijat 0:55:56 1:50:06 1:49:50
19 M50 525 Ruohola Jarkko Pyhärannan Myrsky 0:53:48 1:51:13 1:51:01
20 M50 836 Taskinen Lauri 1:52:03 1:51:52
21 M50 826 Suomela Toivo Liikuttavat 0:56:49 1:52:43 1:52:30
22 M50 822 Mäkelä Jouni Liikuttavat 0:56:50 1:54:54 1:54:40
23 M50 790 Alarotu Tapani Kankaanpää 0:56:38 1:55:00 1:54:48
24 M50 772 Repo Pekko Varalan Maratonklubi 0:58:45 1:56:49 1:56:32
25 M50 789 Furu Leo Vasa 1:00:02 2:01:32 2:01:15
26 M50 788 Hietanen Veikko Bronto-Skylift 1:03:17 2:05:01 2:04:45
27 M50 787 Rusola Keijo Bronto 1:03:17 2:05:01 2:04:46
28 M50 561 Mattsson Eero Mainilan Ampujat 1:03:16 2:05:03 2:04:44
29 M50 94 Lukkarinen Esa V-SVU 1:05:55 2:05:03 2:04:52
30 M50 385 Siljamäki Antti Häjyt 1:04:01 2:07:24 2:07:13
31 M50 385 Siljamäki Antti Häjyt 1:04:01 2:07:24 2:07:13
32 M50 574 Larimo  Tapani Häjyt 1:03:45 2:08:01 2:07:48
33 M50 835 Majamaa Hannu Kankaanpää 1:03:54 2:11:16 2:10:55
34 M50 502 Ahopelto Lauri Kankaanpää 1:03:07 2:16:53 2:16:45
35 M50 813 Kärkkäinen Kalervo Häjyt 1:10:37 2:28:17 2:27:57
Miehet 60 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 M60 758 Lintula Pertti Muurlan Kiri 0:41:30 1:24:01 1:23:56
2 M60 768 Vastamäki Seppo Ypäjän Yllätys 0:47:01 1:35:05 1:35:00
3 M60 643 Henttinen Pertti Varalan Maratonklubi 0:47:19 1:37:02 1:36:56
4 M60 816 Joutila Veikko Katupojat/Seinäjoki 0:48:19 1:38:14 1:38:11
5 M60 527 Nikola Toivo Ikaalisten Urheilijat 0:49:30 1:40:54 1:40:47
6 M60 531 Malin Risto Virttaan Nousu 0:51:17 1:42:15 1:42:05
7 M60 576 Hirvikoski Ilkka Arctic Marathon Club 0:56:47 1:54:59 1:54:49
8 M60 769 Kattilamäki Sulo Häjyt 0:55:58 1:57:09 1:57:00
9 M60 791 Kekki Jarmo Järvenkiertäjät 0:58:05 1:57:30 1:57:22
10 M60 519 Forslund Terje NIL 0:57:24 1:57:39 1:57:30
11 M60 798 Suonne Olli SPOVE 1:14:43 2:35:23 2:35:02
Naiset 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 N 753 Andrejeva Olga Estonia 0:40:34 1:22:46 1:22:44
2 N 840 Byrd Andreina Turun urheiluliitto 0:41:48 1:22:50 1:22:46
3 N 579 Kainlauri Minna LUM 0:41:29 1:24:50 1:24:48
4 N 832 Nurmi Paula Nakkilan Vire 0:43:50 1:29:04 1:29:02
5 N 567 Pesu Mervi Hiiltomiehet 0:44:39 1:29:59 1:29:56
6 N 785 Råberg  Lotta Kankaanpään Suunnistajat 0:44:31 1:30:48 1:30:46
7 N 550 Riuttamäki Annukka Keuruu 0:49:01 1:39:06 1:39:03
8 N 563 Raitakari Sari Pori 0:48:43 1:41:46 1:41:39
9 N 829 Hietaoja Susanna NoNo 0:50:57 1:44:00 1:43:54
10 N 842 Rajamäki Jenna Ilmajoki 0:52:31 1:49:36 1:49:30
11 N 614 Loven  Sari Pyhämaan Pyry 0:53:52 1:50:12 1:50:03
12 N 640 Tommila Tiina Nokia 0:57:34 1:50:58 1:50:33
13 N 809 Lavander Päivi Turku 0:55:09 1:50:58 1:50:46
14 N 601 Kuusimäki Anne Tampere 1:01:11 1:54:21 1:54:14
15 N 810 Lähdesmäki Heidi Jurva 0:55:01 1:55:01 1:54:52
16 N 624 Lappalainen Pia Ikaalinen 0:56:50 1:55:17 1:55:08
17 N 603 Ylänen Paula Ikaalinen 0:56:50 1:55:17 1:55:09
18 N 824 Lilja Sari 0:59:45 1:55:43 1:55:32
19 N 546 Pelkonen Anna Nakkila 0:59:29 1:56:42 1:56:39
20 N 557 Visuri Minna Porin Maratonkoulu 1:00:41 1:58:03 1:57:51
21 N 520 Soini  Milka Nakkila 0:59:31 1:58:42 1:58:38
22 N 637 Löyttyniemi Virpi Turenki 1:01:06 1:58:54 1:58:38
23 N 578 Niinimäki Hanna Ikaalisten Urheilijat 0:59:48 1:59:51 1:59:42
24 N 774 Anttonen Katja Nokia 1:03:10 2:00:52 2:00:27
25 N 773 Ossberg Anu Nokia 1:03:11 2:00:52 2:00:27
26 N 806 Majasaari Leena Pori 1:01:16 2:01:08 2:00:51
27 N 552 Taivassalo Maria Tampere 1:02:53 2:02:02 2:00:58
28 N 551 Leppänen Hanna-Mari Tampere 1:02:53 2:02:03 2:00:58
29 N 632 Saranen Satu Nurmijärvi 1:00:48 2:03:04 2:02:47
30 N 623 Tuomisto Elisa Kyrös-Rasti 1:01:21 2:05:22 2:05:14
31 N 534 Ihalainen Tiina Kankaanpää 1:02:33 2:05:26 2:05:14
32 N 602 Linna Minna Järvenpään Areenan Juoksuklubi 1:02:35 2:07:50 2:07:36
33 N 636 Mäkitalo Piia Tampere 1:03:27 2:08:01 2:07:53
34 N 507 Pellikka Kati Tapiola-ryhmä 1:05:39 2:08:47 2:08:30
35 N 528 Myllykangas Marika Helsinki 1:06:33 2:10:25 2:10:10
36 N 554 Annala Kaisa Lempäälä 1:04:45 2:10:27 2:10:19
37 N 613 Leppinen Anne-Mari Kauhajoki 1:06:33 2:10:30 2:10:15
38 N 505 Virta  Satu Harjavalta 1:05:37 2:10:44 2:10:28
39 N 577 Aro Kaisa Pori 1:09:10 2:10:46 2:10:21
40 N 606 Karinsalo-Manninen Raisa Kankaanpää 1:06:07 2:13:39 2:13:31
41 N 764 Malmila Heli Siikainen 1:06:17 2:15:31 2:15:20
42 N 776 Ranne Heli 1:06:08 2:16:12 2:16:04
43 N 604 Harju  Merja Laihia 1:06:34 2:17:06 2:16:52
44 N 757 Tuominen Sanna Virttaan Nousu 1:10:47 2:18:48 2:18:26
45 N 529 Mäkelä Hannele Tampere 1:12:31 2:18:50 2:18:46
46 N 609 Huhdanmäki Tuire Pori 1:11:55 2:23:42 2:23:18
47 N 607 Lähdemäki Riikka Ypäjän Yllätys 1:12:34 2:23:43 2:23:18
48 N 564 Törmä  Terhi Ylöjärvi 1:14:26 2:24:39 2:24:26
49 N 605 Paattimäki Harriet Ylöjärvi 1:14:26 2:24:39 2:24:26
50 N 586 Leimu Hanna Kipketterät 1:10:31 2:25:29 2:25:25
51 N 831 Vilppola Johanna Nokia 1:10:50 2:30:28 2:30:10
52 N 538 Kärki Lotta-Maria Tampere 1:13:50 2:59:34 2:59:30
Naiset 40 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 N40 581 Tervonen Virpi Häjyt 0:45:54 1:34:36 1:34:32
2 N40 793 Nurmela Anita Noormarkun Nopsa 0:46:22 1:36:33 1:36:30
3 N40 804 Mäkelä Päivi Lauttakylän Pyry 0:49:44 1:39:52 1:39:48
4 N40 794 Tuulensuu Teija Pomarkku 0:49:30 1:39:59 1:39:54
5 N40 755 Riitamäki Sirpa Virtain Urheilijat 0:49:27 1:40:40 1:40:32
6 N40 781 Långskok Saila 0:50:22 1:43:32 1:43:30
7 N40 759 Marjaniemi Anu Pomarkku 0:51:10 1:44:33 1:44:26
8 N40 562 Uusitalo Päivi Pori 0:54:24 1:46:36 1:46:26
9 N40 780 Haapala Sari 0:52:59 1:50:55 1:50:53
10 N40 547 Mallius Anne Pomarkku 0:53:08 1:52:34 1:52:27
11 N40 515 Päivike Sirkku Turku 0:55:56 1:53:45 1:53:39
12 N40 634 Tuomi  Eija Lavia 0:56:37 1:54:19 1:54:10
13 N40 610 Kiviluoma Pia Ikaalisten Kylpylä 0:56:20 1:54:22 1:54:10
14 N40 812 Huhtala Sirpa 0:56:25 1:54:56 1:54:49
15 N40 509 Saloharju Katri Honkajoki 1:01:58 2:03:50 2:03:26
16 N40 611 Järvinen Virpi Huittinen 1:03:07 2:05:37 2:05:16
17 N40 800 Tuononen Marjatta Maratonkoulu Pori 1:04:58 2:08:50 2:08:33
18 N40 778 Ala-Laurinaho Kerttu Alastaron Urheilijat 1:03:43 2:11:36 2:11:09
19 N40 584 Höckert Elina Kipketterät 1:06:05 2:12:49 2:12:41
20 N40 587 Lindfors Eija Kipketterät 1:06:04 2:12:49 2:12:44
21 N40 635 Aaltonen Heini Harjavalta 1:06:37 2:16:08 2:15:52
22 N40 558 Saunajoki Riitta Pomarkku 1:03:10 2:16:54 2:16:46
23 N40 580 Rantanen Teresa Ulvila 1:07:05 2:17:36 2:17:13
24 N40 751 Partanen Mervi Savonlinna 1:06:40 2:20:01 2:19:49
25 N40 537 Harjula Tiina Kankaanpää 1:10:51 2:28:19 2:28:05
26 N40 647 Siren Sari Tampere 1:12:42 2:30:55 2:30:37
27 N40 626 Tiisala Marjut Lavia 1:15:48 2:31:24 2:30:57
28 N40 767 Matikainen Mirja 1:13:02 2:35:25 2:35:15
Naiset 50 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
10.55 km
1 N50 582 Asp Mirva Kipketterät 0:45:14 1:31:35 1:31:32
2 N50 838 Peltoniemi Salme HYKS:n Urh.seura 0:48:54 1:39:32 1:39:28
3 N50 588 Uotila Marja Kipketterät 0:51:24 1:46:45 1:46:40
4 N50 630 Auranen Pirjo Maskun Kataja 0:53:16 1:48:23 1:48:14
5 N50 837 Salonen Satu 0:55:41 1:51:23 1:51:13
6 N50 522 Taipalus Eija Laihian Luja 0:55:31 1:52:49 1:52:40
7 N50 625 Kämäri Ritva Virrat 0:58:03 1:57:59 1:57:49
8 N50 775 Repo Irma VarMK/TP 0:59:18 1:58:53 1:58:33
9 N50 583 Heikkurinen Arja Kipketterät 0:58:45 2:00:19 2:00:02
10 N50 644 Tättilä Mirkka Virtain Urheilijat 1:00:35 2:01:15 2:01:04
11 N50 513 Mäkiäijö  Anneli Valkeakoski 0:58:56 2:03:27 2:03:22
12 N50 585 Iso-ilomäki Maija Kipketterät 0:59:55 2:03:29 2:03:18
13 N50 805 Vihlman Marjatta Huittisten Maratonkerho 1:03:09 2:05:59 2:05:46
14 N50 645 Ahonen Leena Huittinen 1:05:49 2:18:34 2:18:14
15 N50 553 Turunen Seija Alastaro 1:04:06 2:23:17 2:23:05
16 N50 814 Kärkkäinen Elina Häjyt 1:10:36 2:28:17 2:27:57
17 N50 803 Suutarinen Marjatta VIRUS 1:10:53 2:29:48 2:29:38
18 N50 629 Lilja Tuija Sahalahti 1:22:36 2:50:37 2:50:18
Kymppi (10,55 km)
Miehet 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika

5,6 km

1 M 453 Nurmi Jussi Nakkilan Vire 0:18:55 0:36:44 0:36:43
2 M 399 Inkinen Ilari Lempäälän Kisa 0:19:44 0:37:52 0:37:50
3 M 362 Kero Timo KSL 0:21:00 0:39:58 0:39:55
4 M 261 Stenius Reijo Oripään Vesa 0:23:00 0:43:39 0:43:34
5 M 449 Männikkö Jari Karinaisten kunto 0:23:19 0:44:28 0:44:22
6 M 398 Kaukinen Miika Ylöjärven uutiset 0:25:41 0:47:36 0:47:07
7 M 462 Savolainen Jorma kankaanpää 0:26:03 0:48:13 0:48:07
8 M 423 Hiltunen Pasi RTC 0:26:18 0:48:56 0:48:40
9 M 283 Stenroos Manu Porin Seudun Hiihtäjät 0:27:16 0:50:43 0:50:21
10 M 390 Lohivuo Tommi Niinisalo 0:28:20 0:54:25 0:54:11
11 M 445 Reuna Mikko 0:29:34 0:55:16 0:54:46
12 M 444 Olin Miikka 0:29:34 0:55:16 0:54:46
13 M 396 Salmela Jaakko 0:28:36 0:57:03 0:56:33
14 M 427 Tommila Mika Tampereen Juoksijat 0:32:43 1:00:27 1:00:13
26 M 299 Parkkola Reijo Turun Valpas 0:34:22 1:04:53 1:04:28
15 M 287 Viitala Kauno Kauhajoki 0:34:32 1:08:18 1:07:59
16 M 297 Lipponen Teppo Sahalahti 0:37:30 1:08:34 1:08:14
17 M 460 Koivunen Aleksi Askeltajat 0:40:30 1:11:58 1:11:34
18 M 459 Koivunen Mari Askeltajat 0:40:30 1:13:03 1:12:40
19 M 291 Korvola Jari-Pekka Ylöjärven Uutiset 0:37:26 1:13:08 1:12:40
20 M 437 Harjuntausta Jouni 0:40:31 1:13:15 1:12:51
21 M 274 Västilä Antti Tampere 0:40:28 1:13:24 1:12:58
22 M 269 Tuulensuu Jari KaMa D94 0:40:26 1:14:44 1:14:26
23 M 256 Karttunen Veikko KusVu 0:39:57 1:15:04 1:14:56
24 M 433 Simola Raimo Pyörä 68 0:39:57 1:16:29 1:16:04
25 M 292 Soon  Keijo Ruskon Yritys 0:39:31 1:17:29 1:17:07
27 M 435 Lauhala Hannu Pori 0:39:31 1:21:07 1:20:41
28 M 465 Vähäsantanen Heikki 0:40:58 1:21:36 1:21:11
29 M 285 Vepsä Pertti Nakkila 0:46:02 1:27:29 1:27:08
30 M 284 Marjomäki Mauno Kurikka 0:56:20 1:46:06 1:45:45
31 M 255 Harju Jarmo Turun Valpas 1:06:02 1:52:06 1:38:39
Miehet M17 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
5,6 km
1 M17 382 Alppi Antti KanKu 0:21:10 0:40:40 0:40:36
2 M17 257 Kangasniemi Henri Ikaalisten Urheilijat 0:23:26 0:44:06 0:44:01
3 M17 456 Haapaniemi Hannes Pory 0:23:26 0:45:54 0:45:43
4 M17 461 Savolainen Villle Kankaanpää 0:26:04 0:50:42 0:50:36
5 M17 276 Kuosmanen Tarmo Siikainen 0:26:41 0:54:27 0:54:21
6 M17 436 Lauhala Antti Pori 0:30:42 0:57:43 0:57:17
7 M17 263 Anttila Miika KaMa D94 0:31:59 1:00:27 1:00:11
8 M17 429 Stemroos Emil Porin Seudun Hiihtäjät 0:34:52 1:01:14 1:00:52
9 M17 391 Lohivuo Tuomas M17 0:31:01 1:03:20 1:03:06
10 M17 448 Männikkö Viljami Karinaisten kunto 0:35:36 1:11:12 1:10:53
11 M17 267 Tuulensuu Santeri KaMa D94 0:40:27 1:14:43 1:14:24
12 M17 266 Tala Rami KaMa D94 0:40:27 1:27:57 1:27:38
13 M17 265 Kailasto Niklas KaMa D94 0:47:54 1:35:40 1:35:20
14 M17 264 Kortelainen Petteri KaMa D94 0:47:54 1:35:52 1:35:34
Naiset 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
5,6 km
1 N 380 Salminen Tuula Ikaalisten Urheilijat 0:23:25 0:44:08 0:44:04
2 N 361 Kero Anne KSL 0:24:20 0:46:43 0:46:40
3 N 400 Kangas  Eine Inarin Yritys 0:25:51 0:50:21 0:50:15
4 N 369 Harju Anna-Kaisa Kankaanpään Suunnistajat 0:26:52 0:52:06 0:52:02
5 N 761 Eskola Anna Tampere 0:27:18 0:52:53 0:52:41
6 N 421 Mansikka-Aho Jaana 0:28:05 0:52:56 0:52:45
7 N 365 Björndahl Lilian IK Falken 0:28:17 0:54:33 0:54:22
8 N 296 Tohni Tanja Nokia 0:31:04 0:57:38 0:57:13
9 N 420 Bordi Kirsti Porin kuntoilijat 0:31:09 0:59:12 0:59:02
10 N 258 Lepistö Jaana TH-Kumi Racing 0:32:08 0:59:43 0:59:22
11 N 406 Ruojärvi Sirpa Luvian Ratsastajat ry 0:35:24 1:04:06 1:03:49
12 N 294 Kauppila  Ritva-Liisa Kalajoki 0:34:12 1:04:22 1:04:08
13 N 251 Karttunen Tuula Turun Valpas 0:34:57 1:05:37 1:05:14
14 N 278 Koivisto Satu Parkano 0:35:35 1:07:01 1:06:43
15 N 441 Kujamäki-Mäkinen Tarja Harjavalta 0:35:18 1:09:12 1:08:58
16 N 300 Laitinen Tuija Triathlonteam 226 0:39:30 1:12:08 1:11:43
17 N 438 Harjuntausta Minna 0:40:31 1:13:16 1:12:52
18 N 272 Pukka Anna Tampere 0:39:43 1:14:01 1:13:38
19 N 271 Vaateri Tytti Tampere 0:39:43 1:14:01 1:13:38
20 N 280 Lehto Erja Tampere 0:39:43 1:14:01 1:13:38
21 N 262 Nieminen Auli Nokia 0:39:45 1:14:43 1:14:23
22 N 270 Rajakallio Sinikka Kankaanpää 0:39:30 1:14:57 1:14:47
23 N 252 Liuko Arja Helsinki 0:41:02 1:17:24 1:17:05
24 N 298 Pellinen Emmi Sahalahti 0:38:52 1:17:34 1:17:13
25 N 260 Jantunen-Lahti Silja Kangasala 0:46:07 1:30:20 1:30:05
26 N 275 Rusila Riitta Keuruu 0:47:31 1:31:11 1:30:43
27 N 279 Ylikoski Eeva-Maija Kankaanpää 0:52:06 1:40:09 1:39:43
Naiset N17 1Väliaika Brt_Aika Nto_Aika
5,6 km
1 N17 282 Hujala Anni Raision Kuula 0:30:58 0:57:36 0:57:26
2 N17 281 Hujala Katri Raision Kuula 0:30:03 0:57:36 0:57:27
3 N17 273 Kuusela Jutta Tampere 0:40:28 1:13:24 1:12:57

 

 

TAKAISIN ETUSIVU

TAKAISIN KANKAANPÄÄ MARATON