islanninlammaskoiria  ő  Iceland sheepdogs  ő  Íslenskur fjárhundur

 

TUPSUTASSUN

kennel   ő   islanninlammaskoira   ő   koirat   ő   kasvatit   ő   tuloksia   ő   linkkejä   ő   vieraskirja   ő   yhteystiedot   ő   etusivu


NÄYTTELYTULOKSET

2007

    30.9. Hyvinkää, Pekka Teini
    Tupsutassun Kátína AVO ERI1 PN1 ROP

    16.9. Hyvinkää, Maret Kärdi (EST)
    Tupsutassun Kátína AVO H

   
21.7. Järvenpää, erikoisnäyttely, Tuula Savolainen
    Tupsutassun Kátína AVO ERI
    Tupsutassun Kesja AVO EH
 
    30.6. Tuusula, Pekka Teini
   
Tupsutassun Kátína AVO ERI1 PN1 SERT VSP

    16.6. Hämeenlinna, Tuula Savolainen
    Tupsutassun Kátín
a AVO ERI1 PN1 SERT VSP

    24.3. Tampere, Eivind Mjaerum (N)
    Tuulenpuuskan Depla VET EH1
   
2006

    10.12. Voittaja-06, Paavo Mattila
    Tupsutassun Kátína AVO H

    26.8. Hämeenlinna, Jaroslava Ovesna (CZ)
    Tuulenpuuskan Depla VET ERI1 PN2
SERT ROP-vet

    15.7. Nokia, erikoisnäyttely, Rodi Hübenthal (S)
    Tupsutassun Kátína AVO H
    Tupsutassun Kesja AVO EH

    20.5. Helsinki, Leila Kärkäs
    Tupsutassun Kátína AVO H


2005


    28.8. Heinola, Antti Aarnio
    Tuulenpuuskan Depla VET EH1


    21.8. Hämeenlinna, J.A.U. Yrjölä
    Tupsutassun Kátína AVO EH2

    23.7. Vantaa, Tuula Savolainen
    Tupsutassun Kátína AVO EH1
    Tuulenpuuskan Depla VET EH1

    11.6. Lammi, Pekka Teini
    Tuulenpuuskan Depla VET ERI1
PN2 vara-SERT ROP-vet

    21.5. Helsinki, Maya Delaquis (CH)
 
    Tupsutassun Kátína AVO ERI1 PN1
SERT CACIB VSP

    19.3. Tampere, Jukka Kuusisto
    Tupsutassun Kesja NUO ERI1 PN2 vara-SERT
CACIB

2004

    21.8. Tervakoski, Tapio Eerola
    Tupsutassun Kesja JUN H

    6.8. Kuopio,
erikoisnäyttely, Gert Christessen (DK)
    Tupsutassun Kópur JUN ERI2
    Tupsutassun Kesja JUN ERI1 SERT
    Tupsutassun Kátína EH4
    Tuulenpuuskan Depla VET EH2

    16.5. Hamina, Paula Heikkinen-Lehkonen
    Tupsutassun Kópur JUN EH1

    20.3. Tampere, Merja Heikkilä
    Tupsutassun Kesja JUN EH1

2003

    28.9. Eckerö, Paula-Heikkinen-Lehkonen
    Punapihlajan Dekkja VAL ERI2

    20.9. Hyvinkää, Liz-Beth Liljeqvist (S)
    Tupsutassun Kópur PEN 1 KP ROP-PENTU
    Tupsutassun Kesja PEN 2
    Tupsutassun Kátína PEN 3

    19.7. Hattula, erikoisnäyttely, Hans-Ĺke Sperne (S)
    Tuulenpuuskan Depla VET H

2002

    8.12. Voittaja-02, Elina Tan-Hietalahti
    Punapihlajan Dekkja AVO 3

    7.9. Helsinki, Boo Lundström (S)
    Punapihlajan Dekkja AVO 1/1 SA PN1
SERT ROP FIN MVA

    27.7. Lohja, Antti Aarnio
    Punapihlajan Dekkja AVO 1/1 SA PN1
SERT VSP

    18.5. Helsinki, Karl-Erik Johansson (S)
    Punapihlajan Dekkja AVO 1/1

2001

    8.12. Voittaja-01, Anneli Sutela
    Punapihlajan Dekkja NUO 1/1

    17.6. Hämeenlinna, Rune Malmberg (S)
    Punapihlajan Dekkja NUO 1/1 SA PN1
SERT ROP

    17.3. Tampere, Erkki Tuominen
    Punapihlajan Dekkja JUN 1/1

2000

    3.12. Voittaja-00, Gunilla Fristedt (S)
    Punapihlajan Dekkja PEN 1 KP ROP-PENTU

    19.11. Jyväskylä, Helge Lie (N)
    Punapihlajan Dekkja PEN 1 KP VSP-PENTU