Etusivu
     Tiedustelut
     Ilmoittautuminen
     Tuomarit
     Aikataulu
     Tulokset
     Ajo-ohjeet

 

 

Tulokset

Näyttelyn kauneimmat
tuomari: Harto Stockmari

BIS 1

newfoundlandinkoira FI MVA EE MVA EE & LT & LV & BALT JMVA HEW-13 Vaskipuron Hercules Hirmuinen om. Sari Turunen Juuka

BIS 2

suomenlapinkoira   Saraharjun Ootkokamu om. Seija Astikainen Laikko

BIS 3

dreeveri    Mäkilehdon Jermu om. Joonas  Purhonen Mikkeli

 

Ryhmä 2
tuomari: Marianne Holm

1. newfoundlandinkoira FI MVA EE MVA EE & LT & LV & BALT JMVA HEW-13 Vaskipuron Hercules Hirmuinen om. Sari Turunen Juuka

2. rottweiler   Kovan Onnen Pinocchio om. Niina Kärki Ilomantsi

3. tiibetinmastiffi FI MVA JV-12 Double Eye Jkaken Julius om. Anne Mäkelä Valkeala

4. pinseri   Dogiwogin Time Out om. Auli Haapiainen-Liikanen Harjumaa

 

Ryhmä osa5
tuomari: Marianne Holm

1. suomenlapinkoira   Saraharjun Ootkokamu om. Seija Astikainen Laikko

2. jämtlanninpystykorva   Rekkorven Google om. Timo Kuru Rautjärvi

3. suomenpystykorva C.I.B. FI MVA MV-12 Kätsän Jopi om. Sami Myllys Koitsanlahti

4. valkoinen ruotsinhirvikoira HEJW-12 JV-12 V-13 Tobress Rommi om. Samu ja Mari Virtanen Orimattila

 

Ryhmä osa6
tuomari: Markku Kipinä

1. dreeveri    Mäkilehdon Jermu om. Joonas  Purhonen Mikkeli

2. suomenajokoira   Rauhasalmen Iisakki om. Auli Haapiainen-Liikanen Harjumaa

3. istrianajokoira karkeakarvainen   Dizi om. Minna Blom Joutseno

4. beagle   Kuopusmaa Kata om. Tarja ja Jussi Kolkka Valkeala

 

Parhaat veteraanit
tuomari: Marianne Holm

1. rottweiler Gandhi Von Der Waldfee om. Katja Laitinen Varkaus

2. kääpiöpinseri Dobman'serin Evitah om. Susanna Mahlavuori Lappeenranta

3. suomenlapinkoira Tie'rmes Berliitta om. Elina Käki ja Joakim Tossavainen Kotka

4. suomenajokoira Ruokosuon Cami om. Matti Mikkonen Kerimäki

 

Paras kasvattajaluokka
tuomari: Markku Kipinä

1. kääpiöpinseri kennel Tiny Harridan's om. Susanna Mahlavuori Lappeenranta

2. berninpaimenkoira kennel Bernarossa  om. Raija Tajakka Kouvola

3. jämtlanninpystykorva kennel Mustalammin om. Tanja Raivio Lohilahti

 

Lisää tuloksia

 

Järjestäjä:

Puumalan Erämiehet

 

 
ŠAnna Kinnunen