SV – Liiton mestaruusturnaus.06-10.09.2004.Hamina.

S

PELAAJA

TOIMISTO

P/7

VERT.

1

Ketonen Tapio

Turku

6,0

 

2

Wikberg Nils

Helsinki

5,0

30,5

3

Seisler Dimitri

Viro

5,0

30,5

4

Juselius Karl-Erik

Helsinki

4,0

32,0

5

Umberg Voldemar

Viro

4,0

28,0

6

Riski Uuno

Helsinki

4,0

28,0

7

Eloranta Pekka

Lahti

4,0

27,0

8

Jalo Pentti

Helsinki

4,0

26,5

9

Schults Kaljo

Viro

4,0

26,5

10

Alamäki Kauko

Toijala

3,5

26,5

11

Mattila Oiva

Hyvinkää

3,5

23,0

12

Taipale Martti

Helsinki

3,5

19,0

13

Kiviharju Tauno

Kotka

3,0

25,5

14

Kröger Esko

Kokemäki

3,0

25,0

15

Rantala Esko

Säkylä

3,0

22,5

16

Räisänen Lauri

Helsinki

3,0

20,5

17

Vähä-Kulmala Martti

Kokemäki

3,0

20,0

18

Kivivuori Arvi

Helsinki

3,0

18,5

19

Kanerva Leo

Viiala

2,5

21,5

20

Malminen Erkki

Lammi

1,0

21,5

21

Tiippana Erkki

Hyvinkää

1,0

19,0

 

Tauno Häkkinen 4,5 pistettä kilpailun ulkopuolella

 

Avoin Ryhmä.06-10.09.2004.Hamina.

S

PELAAJA

TOIMISTO

P/7

VERT.

1

Mattila Oiva

Hyvinkää

3,5

 

2

Kiviharju Tauno

Kotka

3,0

25,5

3

Vähä-Kulmala Martti

Kokemäki

3,0

20,0

4

Malminen Erkki

Lammi

1,0

 

 

Avoin ryhmä pelasin mestaruus ryhmänkään samassa turnauksessa, mutta heidät palkittiin erikseen. Avoimmen ryhmän pelaajien sijoitukset löytyvät myös mestaruusturnauksen lopputuloksissa.

 

 

SV - Liiton pikapelimestaruusturnaus 5+5.min. 07.09.2004. Hamina.

S

PELAAJA

TOIMISTO

P/19

1

Eloranta Pekka

Lahti

16,0

2

Ketonen Tapio

Turku

16,0

3

Seisler Dimitri

Viro

15,5

4

Wikberg Nils

Helsinki

12,0

5

Alamäki Kauko

Toijala

12,0

6

Jalo Pentti

Helsinki

11,0

7

Malminen Erkki

Lammi

10,5

8

Mattila Oiva

Hyvinkää

10,0

9

Juselius Karl – Erik

Helsinki

10,0

10

Riski Uuno

Helsinki

9,0

11

Vähä – Kulmala Martti

Kokemäki

9,0

12

Taipale Martti

Helsinki

8,5

13

Rantala Esko

Säkylä

8,5

14

Schults Kaljo

Viro

8,0

15

Kanerva Leo

Viiala

8,0

16

Kivivuori Arvi

Helsinki

5,5

17

Räisänen Lauri

Helsinki

3,5

18

Tiippana Erkki

Hyvinkää

1,5

 

 

 

Tauno Häkkinen  15,5 kilpailun ulkopuolella

 

 Mestaruus ryhmän kolme parasta vasemmalta oikealle

Wikberg Nils (2), Ketonen Tapio (1) ja Seisler Dimitri (3)

 

 

 

Avoimen ryhmän kolme parasta vasemmalta oikealle

Mattila Oiva (1), Kiviharju Tauno (2) ja Vähä-Kulmala Martti (3)

 

 

 

Pikapelimestaruusturnauksen kolme parasta vasemmalta oikealle

Ketonen Tapio (2), Eloranta Pekka (1) ja Seisler Dimitri (3)