Kaakonketjun turnaus Imatralla 3.12.2005.(uusi!)

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo

   1 Jouko Äijälä LahS               2096  +19 + 3 + 7 = 2 + 4 + 5    5,5 2106
   2 Mauri Lehtosaari PoKS           2140  +13 +10 + 5 = 1 + 7 = 6    5,0 2144
   3 Tero Seppälä LahS               1864  + 9 - 1 +12 - 7 +13 +14    4,0 1872
   4 Jussi Upero KarhTS              2098  +12 - 6 +11 + 8 - 1 +10    4,0 2095
   5 Jussi Toikka KarhTS             2057  +20 +16 - 2 + 6 +10 - 1    4,0 2057
   6 Jussi Hämäläinen MikkSK         1919  +21 + 4 = 8 - 5 +17 = 2    4,0 1928
   7 Vilho Lifländer ImSh-48         1932  +24 +11 - 1 + 3 - 2 +12    4,0 1937
   8 Keijo Miettinen LprSK           1894  =17 +18 = 6 - 4 = 9 +16    3,5 1890
   9 Taisto Jokinen LahS             1596  - 3 +19 -10 +23 = 8 +17    3,5 1621
  10 Veli Vehkalahti LahS            1900  +23 - 2 + 9 +15 - 5 - 4    3,0 1898
  11 Tauno Häkkinen SHYM             1722  +14 - 7 - 4 -12 +15 V 0    3,0 1724
  12 Matti Silvennoinen ImSh-48      1744  - 4 +21 - 3 +11 +19 - 7    3,0 1751
  13 Jorma Hilska SHYM               1776  - 2 +23 +14 -16 - 3 +20    3,0 1781
  14 Martti Mujunen KarhTS           1960  -11 +20 -13 +21 +16 - 3    3,0 1948
  15 Janne Pousi SHYM                1266  -16 V 0 +22 -10 -11 +18    3,0 1289
  16 Eero Holopainen SavSK           1778  +15 - 5 =17 +13 -14 - 8    2,5 1775
  17 Sami Tuominen SHYM              1616  = 8 =22 =16 +18 - 6 - 9    2,5 1624
  18 Antero Astikainen JoeSK         1592  =22 - 8 +19 -17 +20 -15    2,5 1594
  19 Kari Muhonen SavSK              1743  - 1 - 9 -18 V 0 -12 +22    2,0 1726
  20 Pekka Vahtera RiiSY             1727  - 5 -14 +23 +22 -18 -13    2,0 1721
  21 Kari Koponen ImSh-48            1641  - 6 -12 V 0 -14 -22 +23    2,0 1635
  22 Martti Karppinen LahS           1790  =18 =17 -15 -20 +21 -19    2,0 1767
  23 Antti Tiilikainen ImSh-48       1639  -10 -13 -20 - 9 V 0 -21    1,0 1613
  24 Raimo Munukka ImSh-48           1707  - 7 L 0 L 0 L 0 L 0 L 0    0,0 1704

 

 

  Hamina - kotka alueen 31.pikapelimestaruusturnaus 06.11.2005. Haminassa                

S PELAAJA SEURA P/27
1 Jussi Upero KarhTS 26,0
2 Jorma Hilska SHYM 21,0
3 Pekka Wilska SHYM 18,5
4 Ilari Heinilä SHYM 15,0
5 Tauno Häkkinen SHYM 13,0
6 Sami Tuominen SHYM 12,5
7 Reijo Seppälä SHYM 12,0
8 Janne Pousi SHYM 8,5
9 Osmo Hynninen SHYM 8,5

 
 
 
Raahen viikkolopputurnaus 05-06.11.2005. 
Jussi Toikka osallistui kerhostamme turnaukseen A -Ryhmässä sijoittui 15:sta pistein 2/5:stä.
Ryhmää osallistui 22.pelaajaa. TULOKSET
 
Kaakkois-Suomen shakkipiirin pikapelimestaruusturnaus 05.11.2005.Lappeenranta. 
 

Lopputulokset

Sij Nimi Seura Pisteet Vert
1 Lehtosaari Mauri PoKS 12.5 76.25
2 Hirvonen Klaus LprSK 12 74.5
3 Upero Jussi KarhTS 11 61
4 Kemppinen Juha LprSK 9.5 54.75
5 Raki Jyrki KarhTS 9 46.5
6 Penttilä Tero LprSK 9 46
7 Rantanen Tanja TuTS 8.5 51.25
8 Hilska Jorma SHYM 7 29
9 Taskinen Mikko LprSK 6.5 31.75
10 Häkkinen Tauno SHYM 6 25
11 Marttinen Jussi KarhTS 5 15.5
12 Marttinen Teppo KarhTS 4 17
13 Koivumäki Jussi LprSK 3.5 8.75
14 Pousi Janne SHYM 1.5 4.25
15 Mattila Veikka LprSK 0 0
Remin nopean shakin turnaus 29.10.2005.

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha   1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                selo

  35 Häkkinen Tauno SHYM             1678 +38 -26 +39 -23 +43 +32    4.0 1689
  36 Karppinen Mikael G              1571 +41 =44 +33 -30 +34 =37    4.0 1593
  37 Kumpulainen Kalle Remi          1622 +42 +33 +30 -24 -27 =36    3.5 1633
  38 Rahkamo Kari HSK                1667 -35 -42 +46 +39 =22 +45    3.5 1669
  39 Jokinen Taisto LahS             1621 =40 +45 -35 -38 +46 +44    3.5 1624
  40 Sievers Henrik Me-Ra            1587 =39 +34 =29 -32 =42 =46    3.0 1593
  41 Saharinen Petri KäpSK           1579 -36 =46 +45 -34 =44 +43    3.0 1579
  42 Ahokas Heikki KäpSK             1623 -37 +38 -32 +45 =40 -30    2.5 1617
  43 Lamminen Matti HyvSK            1641 +44 =30 =23 -28 -35 -41    2.0 1630
  44 Tähtikallio Jani Remi           1625 -43 =36 +34 -29 =41 -39    2.0 1613
  45 Inkinen Alpo RiiSY              1508 +46 -39 -41 -42 +33 -38    2.0 1505
  46 Tuominen Joona HeinSK           1472 -45 =41 -38 -33 -39 =40    1.0 1460
TULOKSET
 

Kaakonketjun turnaus Lappeenrannassa 22.10.2005

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi
                                     selo                                 selo

   1 Mauri Lehtosaari PoKS           2125  +11 +10 +13 +12 + 2 + 5    6,0 2134 
   2 Jussi Upero KarhTS              2085  +22 +23 + 7 + 5 - 1 + 8    5,0 2089  
   3 Lauri Hagelberg LahS            1949  -13 +16 +17 +14 + 6 = 7    4,5 1955  
   4 Matti Silvennoinen ImSh-48      1798  +29 - 6 =11 +13 +14 +12    4,5 1815  
   5 Jouko Äijälä LahS               2076  + 8 +18 + 6 - 2 +12 - 1    4,0 2078  
   6 Tanja Rantanen TuTS             2178  +16 + 4 - 5 +22 - 3 +15    4,0 2173  
   7 Pekka Sopanen LprSK             1840  +28 +14 - 2 =10 +11 = 3    4,0 1852  
   8 Tauno Häkkinen SHYM             1658  - 5 +24 +28 +18 +10 - 2    4,0 1678  
   9 Eero Holopainen SavSK           1775  +15 -12 -10 +26 +22 +17    4,0 1778  
  10 Ilkka Vanttaja LprSK            1827  +25 - 1 + 9 = 7 - 8 +20    3,5 1828  
  11 Kari Muhonen SavSK              1732  - 1 +15 = 4 +20 - 7 +21    3,5 1743  
  12 Jussi Hämäläinen MikkSK         1920  +27 + 9 +20 - 1 - 5 - 4    3,0 1916  
  13 Sami Tuominen SHYM              1606  + 3 +19 - 1 - 4 -17 +29    3,0 1616  
  14 Tero Penttilä LprSK             1988  +17 - 7 +23 - 3 - 4 +22    3,0 1977  
  15 Kalervo Joutsijärvi HartSK      1375  - 9 -11 +25 +19 +18 - 6    3,0 1403  
  16 Teppo Marttinen KarhTS          1736  - 6 - 3 =19 +29 =23 +24    3,0 1733  
  17 Kari Koponen ImSh-48            1635  -14 +29 - 3 +28 +13 - 9    3,0 1641  
  18 Jorma Hilska SHYM               1785  +30 - 5 +21 - 8 -15 +25    3,0 1776  
  19 Mikko Taskinen LprSK                  =21 -13 =16 -15 +28 +23    3,0 1487  
  20 Aimo Heino LahS                 1757  +24 =21 -12 -11 +27 -10    2,5 1749  
  21 Jussi Marttinen KarhTS          1779  =19 =20 -18 =23 +24 -11    2,5 1765  
  22 Raimo Munukka ImSh-48           1711  - 2 +25 +26 - 6 - 9 -14    2,0 1707  
  23 Jorma Laitinen IisSK            1775  +26 - 2 -14 =21 =16 -19    2,0 1763  
  24 Janne Pousi SHYM                1246  -20 - 8 +29 +27 -21 -16    2,0 1266  
  25 Nino Lind                             -10 -22 -15 +30 +26 -18    2,0 1502  
  26 Veikka Mattila LprSK                  -23 +27 -22 - 9 -25 +30    2,0 1406  
  27 Erkki Koponen LprSK             1592  -12 -26 +30 -24 -20 +28    2,0 1572  
  28 Joel Hulkkonen                        - 7 +30 - 8 -17 -19 -27    1,0 1456  
  29 Jouni Myyry LprSK                     - 4 -17 -24 -16 +30 -13    1,0 1439  
  30 Lotta Palovirta LprSK                 -18 -28 -27 -25 -29 -26    0,0 1352  
 
 
 
Koululaisten SM-Turnaus.15-16.10.2005.Matikylän shakkikerho Espoo.

A-sarja

LOPPUTULOKSET

1. Niemi Kalle                                      6.0        29.50   25.00

 B+  7 W+ 11 B-  4 W+  2 W+  5 B+ 10 W+  6                                    

  2. Hynninen Juha                                    5.5        28.50   20.75

 W+ 18 B= 12 W+  8 B-  1 W+ 11 W+  4 B+  5                                    

  3. Kahri Antti                                      5.0        25.50   17.50

 W+  6 B-  5 W+ 18 B- 10 W+ 17 B+  7 B+  4                                    

  4. Hakanen Tuomo                                    4.5        32.00   19.25

 W+  9 B+ 16 W+  1 B=  5 W+  7 B-  2 W-  3                                    

  5. Niemi Mikko                                      4.5        30.50   16.75

 B+ 14 W+  3 B+ 17 W=  4 B-  1 W+  9 W-  2                                    

  6. Anttila Perttu                                   4.0        28.00   13.00

 B-  3 W+ 10 B+ 14 W-  7 B+ 13 W+ 11 B-  1                                    

  7. Salama Mikko                                     4.0        27.50   12.00

 W-  1 B+ 22 W+  9 B+  6 B-  4 W-  3 B+ 13                                    

  8. Tiinanen Teemu                                   4.0        23.00   11.25

 B+ 19 W= 17 B-  2 W- 12 W= 15 B+ 14 W+ 10                                    

  9. Tuominen Sami                                    4.0        22.00    9.00

 B-  4 W+ 21 B-  7 W+ 14  + 20 B-  5 W+ 16                                    

 10. Sipilä Vilka                                     3.5        28.50   13.00

 W= 13 B-  6 B+ 15 W+  3 B+ 12 W-  1 B-  8                                    

 11. Li Yilong                                        3.5        25.50    8.50

 W+ 22 B-  1 W+ 12 W= 13 B-  2 B-  6 W+ 17                                    

 12. Laurila Antti                                    3.5        24.50   11.75

 W+ 20 W=  2 B- 11 B+  8 W- 10 B= 16 W= 15                                    

 13. Heikkilä Samu                                    3.0        23.50    9.25

 B= 10 W= 15 W+ 16 B= 11 W-  6 B= 17 W-  7                                    

 14. Penttinen Niko                                   3.0        21.50    5.00

 W-  5 B+ 20 W-  6 B-  9  + 21 W-  8 B+ 19                                    

 15. Lehtovirta Verneri                               3.0        21.00    8.50

 B- 17 B= 13 W- 10 W+ 19 B=  8 W= 18 B= 12                                    

 16. Salmela Antti                                    3.0        21.00    6.50

 B+ 21 W-  4 B- 13 W= 17 B+ 18 W= 12 B-  9                                    

 17. Vesalainen Esa                                   2.5        26.00    8.00

 W+ 15 B=  8 W-  5 B= 16 B-  3 W= 13 B- 11                                    

 18. Kumpulainen Kalle                                2.5        21.50    4.50

 B-  2 W+ 19 B-  3 W- 20 W- 16 B= 15 B+ 21                                    

 19. Saarilahti Antti                                 2.0        15.50    1.00

 W-  8 B- 18 W- 20 B- 15  + FF W+ 21 W- 14                                    

 20. Niemenmaa Eerno                                  2.0        15.00    4.50

 B- 12 W- 14 B+ 19 B+ 18  -  9                                                

 21. Hirvonen Juha                                    1.0        15.50    0.00

 W- 16 B-  9 W- 22  + FF  - 14 B- 19 W- 18                                    

 22. Hytönen Janne                                    1.0         8.50    1.00

 B- 11 W-  7 B+ 21                                                            

 

 B-Sarja

LOPPUTULOKSET

  1. Oksa Jaakko                                      5.5        30.50   23.50

 W+ 15 B+  7 W+  4 B+  2 W-  6 B+ 11 W=  3                                    

  2. Malmi Eric                                       5.0        31.00   20.75

 B+ 10 W+ 14 B=  3 W-  1 B+  7 W=  5 B+  6                                    

  3. Räisänen Kim                                     5.0        30.50   21.25

 W+  9 B= 11 W=  2 B+ 13 W+  4 B=  6 B=  1                                    

  4. Pudas Teemu                                      5.0        30.00   19.50

 B+ 13 W+  6 B-  1 W+  5 B-  3 W+  9 B+ 12                                    

  5. Sofiev Alexey                                    4.5        27.50   16.25

 W= 12 B=  8 W+  9 B-  4 W+ 16 B=  2 W+ 11                                    

  6. Laato Samuli                                     4.5        27.50   15.00

 W+ 19 B-  4 W+ 16 B+ 11 B+  1 W=  3 W-  2                                    

  7. Karjanoja Antti                                  4.5        26.00   13.50

 B+ 18 W-  1 B= 10 W+  8 W-  2 B+ 17 W+ 13                                    

  8. Wardi Bennie                                     4.0        23.00   11.25

 B+ 16 W=  5 W- 11 B-  7 W= 13 B+ 18 B+ 14                                    

  9. Nieminen Julius                                  4.0        23.00    8.50

 B-  3 W+ 17 B-  5 W+ 19 B+ 14 B-  4 W+ 18                                    

 10. Hautamäki Panu                                   4.0        20.00    7.75

 W-  2 B+ 19 W=  7 B- 12 W+ 15 B= 13  + FF                                    

 11. Myller Janne                                     3.5        29.50   12.50

 B+ 17 W=  3 B+  8 W-  6 B+ 12 W-  1 B-  5                                    

 12. Leitzinger Erol                                  3.5        24.50   10.75

 B=  5 W- 13 B+ 18 W+ 10 W- 11 B+ 16 W-  4                                    

 13. Marttinen Teppo                                  3.0        29.00   10.50

 W-  4 B+ 12 B+ 14 W-  3 B=  8 W= 10 B-  7                                    

 14. Pousi Janne                                      3.0        20.00    4.00

  + FF B-  2 W- 13 B+ 15 W-  9 B+ 19 W-  8                                    

 15. Saarinen Samuli                                  3.0        18.00    3.50

 B-  1 W- 18 B+ 17 W- 14 B- 10  + FF W+ 19                                    

 16. Akkanen Saara                                    2.5        21.00    3.25

 W-  8  + FF B-  6 W+ 18 B-  5 W- 12 W= 17                                    

 17. Rinne Heini                                      2.5        18.50    2.25

 W- 11 B-  9 W- 15  + FF B+ 19 W-  7 B= 16                                    

 18. Heikkinen Jukka-P.                               2.0        21.50    3.00

 W-  7 B+ 15 W- 12 B- 16  + FF W-  8 B-  9                                    

 19. Juhala Ilkka                                     1.0        21.00    0.00

 B-  6 W- 10  + FF B-  9 W- 17 W- 14 B- 15                                    

 

 C-Sarja

LOPPUTULOKSET

 

  1. Savola Laura                                     6.0        30.00   25.50

 B+ 16 W+  8 B=  6 W+ 11 W+  2 B+  3 W=  4                                    

  2. Kurkijärvi Mikko                                 5.5        31.50   23.00

 B+ 12 W=  5 B+  4 W+  6 B-  1 W+  7 B+  9                                    

  3. Leppäkoski Miro                                  5.0        31.00   20.00

 B+ 14 W=  4 B=  5 W+ 12 B+  7 W-  1 B+  6                                    

  4. Laitinen Mika                                    5.0        30.00   19.00

 W+ 10 B=  3 W-  2 B+ 23 W+ 11 W+  5 B=  1                                    

  5. Lehtimäki Tero                                   5.0        28.00   17.75

 W+ 19 B=  2 W=  3 B+ 18 W+ 16 B-  4 W+ 11                                    

  6. Marttinen Jussi                                  4.0        29.00   13.50

 W+ 20 B+ 18 W=  1 B-  2 W=  9 B+ 16 W-  3                                    

  7. Laire Johannes                                   4.0        27.50   13.50

 W+ 17 B- 11 W+ 13 B+  9 W-  3 B-  2 W+ 18                                    

  8. Pohjala Ilari                                    4.0        26.50   13.50

 W+ 21 B-  1 W+ 14 B- 16 W+ 10 B-  9 W+ 13                                    

  9. Lauronen Tapio                                   4.0        26.50   13.25

 B+ 13 W+ 22 B= 11 W-  7 B=  6 W+  8 W-  2                                    

 10. Mäyrä Juho-Matti                                 4.0        24.50   12.00

 B-  4 W- 14 B+ 20 W+ 15 B-  8 W+ 19 B+ 17                                    

 11. Pohjala Henri                                    3.5        31.00   13.00

 B+ 15 W+  7 W=  9 B-  1 B-  4 W+ 12 B-  5                                    

 12. Norri Roger                                      3.5        24.00    8.25

 W-  2 B+ 20 W+ 23 B-  3 W= 13 B- 11 W+ 16                                    

 13. Laakso Saku                                      3.5        23.00    9.25

 W-  9 B+ 21 B-  7 W+ 22 B= 12 W+ 17 B-  8                                    

 14. Setälä Touko                                     3.5        21.50    8.25

 W-  3 B+ 10 B-  8 W= 20 B= 15 W= 21  + FF                                    

 15. Hämäläinen Ari                                   3.5        19.50    7.25

 W- 11 B+ 17 W- 18 B- 10 W= 14  + FF B+ 21                                    

 16. Kaukomo Jesse                                    3.0        27.50    9.00

 W-  1 B+ 19 B+ 22 W+  8 B-  5 W-  6 B- 12                                    

 17. Paarlahti Perttu                                 3.0        23.50    8.50

 B-  7 W- 15 B+ 19 W+ 21 W+ 18 B- 13 W- 10                                    

 18. Linna William                                    3.0        23.00    7.00

 B+ 23 W-  6 B+ 15 W-  5 B- 17 W+ 20 B-  7                                    

 19. Leander Jusa                                     3.0        18.00    3.00

 B-  5 W- 16 W- 17  + FF  + 22 B- 10 B+ 23                                    

 20. Wendelin Melanie                                 2.5        20.00    3.75

 B-  6 W- 12 W- 10 B= 14  + FF B- 18 W+ 22                                    

 21. Litmanen Sami                                    2.5        18.50    2.75

 B-  8 W- 13  + FF B- 17 W+ 23 B= 14 W- 15                                    

 22. Korhonen Aleksi                                  2.0        17.00    1.00

  + FF B-  9 W- 16 B- 13  - 19 W+ 23 B- 20                                    

 23. Vuorinen Markus                                  1.0        19.00    0.00

 W- 18  + FF B- 12 W-  4 B- 21 B- 22 W- 19                                    

 

 D-Sarja

LOPPUTULOKSET

 

  1. Kiuttu Roope                                     6.5        30.00   27.75

 B+ 14 W+  5 B+ 13 W+  2 B=  7 W+  6 B+  4                                    

  2. Immonen Vihtori                                  5.0        30.00   18.75

 W+ 20 B+ 12 W+  4 B-  1 W+  9 B=  3 W=  5                                    

  3. Olander Aleksi                                   5.0        29.00   19.75

 W+ 19 W+  6 B=  7 B-  4 W+ 10 W=  2 B+  9                                    

  4. Uusitupa Erika                                   4.5        32.50   18.75

 B+ 17 W+  8 B-  2 W+  3 B=  6 W+  7 W-  1                                    

  5. Tiitto Ilja                                      4.5        30.00   17.25

 W+ 15 B-  1 W+  8 B= 10 W= 12 B+ 13 B=  2                                    

  6. Setälä Ilmo                                      4.5        30.00   16.25

 W+ 10 B-  3 W+ 16 B+ 12 W=  4 B-  1 W+ 13                                    

  7. Hiltunen Ville                                   4.5        28.00   16.00

 B+ 16 W+ 22 W=  3 B= 13 W=  1 B-  4 W+ 12                                    

  8. Savola Tero                                      4.0        26.00   13.00

 W+ 11 B-  4 B-  5 W+ 15 W+ 16 B-  9 W+ 19                                    

  9. Hosia Aleksi                                     4.0        25.50   12.00

 W- 12 B+ 20 W+ 21 B+ 11 B-  2 W+  8 W-  3                                    

 10. Siltala Henri                                    4.0        25.50   11.75

 B-  6 W+ 19 B+ 22 W=  5 B-  3 W= 11 B+ 16                                    

 11. Jakimtchouk Jana                                 4.0        24.00   12.25

 B-  8 W+ 17 B= 14 W-  9 W+ 19 B= 10 B+ 18                                    

 12. Astaptshev Aleksei                               3.5        28.00   11.75

 B+  9 W-  2 B+ 23 W-  6 B=  5 W+ 14 B-  7                                    

 13. Laato Tuomas                                     3.5        25.50    7.75

 W+ 24 B+ 21 W-  1 W=  7 B+ 14 W-  5 B-  6                                    

 14. Koskinen Riku                                    3.5        25.00    9.50

 W-  1 B+ 15 W= 11 B+ 21 W- 13 B- 12 W+ 20                                    

 15. Hyytiäinen Tatu                                  3.5        18.50    5.25

 B-  5 W- 14 W+ 20 B-  8 W+ 24 B= 19 W+ 21                                    

 16. Leander Wili                                     3.0        25.00    8.00

 W-  7 B+ 18 B-  6 W+ 17 B-  8 B+ 23 W- 10                                    

 17. Salmi Rafael                                     3.0        18.50    5.00

 W-  4 B- 11 W+ 18 B- 16 W- 21 W+ 24 B+ 23                                    

 18. Lehikoinen Ari                                   3.0        16.00    4.00

 B- 22 W- 16 B- 17 B+ 24 W+ 20 B+ 21 W- 11                                    

 19. Akkanen Mari                                     2.5        22.50    3.75

 B-  3 B- 10 W+ 24 W+ 22 B- 11 W= 15 B-  8                                    

 20. Kätkänaho Tuomas                                 2.0        23.00    4.00

 B-  2 W-  9 B- 15 W+ 23 B- 18 W+ 22 B- 14                                    

 21. Kontola Sami                                     2.0        22.50    5.00

 B+ 23 W- 13 B-  9 W- 14 B+ 17 W- 18 B- 15                                    

 22. Kuivinen Pauli                                   2.0        18.00    3.00

 W+ 18 B-  7 W- 10 B- 19 W- 23 B- 20 B+ 24                                    

 23. Lindberg Matias                                  2.0        15.50    2.00

 W- 21 B+ 24 W- 12 B- 20 B+ 22 W- 16 W- 17                                    

 24. Kauppi Olli                                      0.0        19.50    0.00

 B- 13 W- 23 B- 19 W- 18 B- 15 B- 17 W- 22                                    

 

 E-Sarja

LOPPUTULOKSET

 

  1. Peltoniemi Harri                                 6.0        26.00   21.00

 W+ 24 B+ 20 W-  5 B+ 21 W+ 10 B+ 15 W+  3                                    

  2. Tuomola Tommi                                    5.5        26.50   19.25

 W+ 30 B+ 10 W-  3 B+ 20 W+ 16 B=  8 B+  5                                    

  3. Rauramaa Julius                                  5.0        34.00   23.25

 B+ 12 W+ 11 B+  2 W=  8 B+  4 W=  5 B-  1                                    

  4. Nossenko Nikita                                  5.0        31.00   21.25

 B+ 14 W=  9 B+  7 B+ 15 W-  3 W=  6 B+ 11                                    

  5. Larionova Maria                                  5.0        30.50   20.25

 B+ 26 W+ 29 B+  1 W+  6 B=  8 B=  3 W-  2                                    

  6. Jakonen Kasperi                                  5.0        28.50   19.25

 B+ 27 W+ 17 B= 15 B-  5 W+  9 B=  4 W+  8                                    

  7. Tiitto Kim                                       5.0        27.00   17.50

 W+ 19 B-  8 W-  4 B+ 18 W+ 22 B+ 12 W+ 10                                    

  8. Larionova Katarina                               4.5        32.50   19.75

 B+ 28 W+  7 B+  9 B=  3 W=  5 W=  2 B-  6                                    

  9. Uusitupa Antti                                   4.5        27.50   15.50

 W+ 25 B=  4 W-  8 W+ 13 B-  6 B+ 23 W+ 15                                    

 10. Jylhä-Ollila Leena                               4.0        30.50   14.00

 B+ 22 W-  2 B+ 11 W+ 12 B-  1 W+ 19 B-  7                                    

 11. Poikela Santtu                                   4.0        27.00   13.00

 W+ 13 B-  3 W- 10 B+ 24 W+ 20 B+ 16 W-  4                                    

 12. Myller Samuli                                    4.0        25.50   11.50

 W-  3 B+ 23 W+ 18 B- 10 W+ 29 W-  7 B+ 19                                    

 13. Hyttinen Henri                                   4.0        22.50   11.00

 B- 11 W= 26 B+ 27 B-  9 W+ 21 W+ 25 B= 16                                    

 14. Joukanen Julius                                  4.0        20.50   10.00

 W-  4 B- 19 W- 24 W+ 26 B+ 31 B+ 22 W+ 21                                    

 15. Jurvansuu Sampsa                                 3.5        27.50    9.50

 W+ 31 B+ 21 W=  6 W-  4 B+ 25 W-  1 B-  9                                    

 16. Ebeling Daniel                                   3.5        25.00   10.50

 W- 21 B+ 24 W+ 19 B+ 22 B-  2 W- 11 W= 13                                    

 17. Närhi Lauri                                      3.5        20.50    7.75

 W+ 23 B-  6 W- 21 B- 19  + FF B+ 20 W= 18                                    

 18. Kallio-Mannila Konst                             3.5        19.50    5.75

 W- 20  + FF B- 12 W-  7 W+ 30 B+ 24 B= 17                                    

 19. Kangas Olli                                      3.0        27.00   10.50

 B-  7 W+ 14 B- 16 W+ 17 W+ 23 B- 10 W- 12                                    

 20. Joukanen Isabella                                3.0        27.00    8.00

 B+ 18 W-  1 B+ 29 W-  2 B- 11 W- 17 B+ 25                                    

 21. Nesterov Bogdan                                  3.0        26.50    9.00

 B+ 16 W- 15 B+ 17 W-  1 B- 13 W+ 29 B- 14                                    

 22. Hyytiäinen Tero                                  3.0        22.00    5.50

 W- 10 B+ 30 B+ 28 W- 16 B-  7 W- 14 B+ 31                                    

 23. Lindstedt Judit                                  3.0        20.00    5.00

 B- 17 W- 12 B+ 30 W+ 31 B- 19 W-  9 B+ 29                                    

 24. Luntamo Niko                                     2.5        25.00    6.75

 B-  1 W- 16 B+ 14 W- 11 B= 28 W- 18 W+ 30                                    

 25. Liu Dennis                                       2.5        22.50    6.25

 B-  9 W= 27 B+ 26 W+ 28 W- 15 B- 13 W- 20                                    

 26. Herrala Olli                                     2.5        19.50    4.00

 W-  5 B= 13 W- 25 B- 14 B= 27 W= 31  + FF                                    

 27. Laurikainen Janne                                2.5        18.50    3.75

 W-  6 B= 25 W- 13 B- 29 W= 26  + FF B= 28                                    

 28. Auvinen Viena                                    2.5        18.00    4.75

 W-  8 B+ 31 W- 22 B- 25 W= 24 B= 30 W= 27                                    

 29. Närhi Johanna                                    2.0        20.50    2.50

  + FF B-  5 W- 20 W+ 27 B- 12 B- 21 W- 23                                    

 30. Kauranen Sonja                                   1.5        20.00    1.25

 B-  2 W- 22 W- 23  + FF B- 18 W= 28 B- 24                                    

 31. Oksman Niclas                                    1.5        18.50    1.25

 B- 15 W- 28  + FF B- 23 W- 14 B= 26 W- 22                                    

TULOKSET 
KUVIA


 

Kaakonketju, Kuusankoski 24.9.2005
1k 2k 3k 4k 5k 6k Yht Huom.
1 Mauri Lehtosaari PoKS +11 +14 +3 =2 +4 +5 5,5 samat vertailut
1 Jussi Upero KarhTS +13 +9 +4 =1 +3 +7 5,5 samat vertailut
3 Vilho Lifländer ImSH-48 +10 +12 -1 +7 -2 +11 4
4 Jussi Hämäläinen MikkSK +20 +18 -2 +11 -1 +9 4
5 Rami Kivilahti LahS -7 +6 +10 +17 +14 -1 4
6 Pekka Vahtera RiiSY =8 -5 =21 +19 +17 +14 4
7 Sami Tuominen SHYM +5 +17 =8 -3 +15 -2 3,5
8 Matti Kinnunen I-HSK =6 =16 =7 -14 +18 +15 3,5
9 Martti Karppinen LahS +19 -2 -15 +20 +10 -4 3
10 Juhani Andersson KarhTS -3 +19 -5 +13 -9 +18 3
11 Lauri Kokko PoKS -1 +21 +18 -4 +12 -3 3
12 Tauno Häkkinen SHYM +16 -3 =14 =15 -11 +17 3
13 Kari Vuojolainen ImSH-48 -2 +20 -17 -10 +21 +19 3
14 Jorma Hilska SHYM +15 -1 =12 +8 -5 -6 2,5
15 Tauno Virta PoKS -14 vapaa +9 =12 -7 -8 2,5
16 Keijo Miettinen LprSK -12 =8 -20 -18 vapaa +21 2,5
17 Veli Vehkalahti LahS +21 -7 +13 -5 -6 -12 2
18 Janne Pousi SHYM vapaa -4 -11 +16 -8 -10 2
19 Henri Mynttinen MikkSK -9 -10 vapaa -6 +20 -13 2
20 Taisto Jokinen LahS -4 -13 +16 -9 -19 vapaa 2
21 Hannu Lumppio PoKS -17 -11 =6 vapaa -13 -16 1,5

 

 

Ruska-turnaus 10.-11.9.2005. Rovaniemi. 

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 John-Olav Njå **Norja                 + 6 + 4 = 2 + 3 = 5    4,0 2009  74
   2 Jussi Toikka SHYM               2070  +10 +11 = 1 + 9 = 3    4,0 2070  70
   3 Kari Davidsainen KuusSK         1753  +16 + 7 + 8 - 1 = 2    3,5 1810  61
   4 Derik Lardot OSS                1929  +15 - 1 + 7 =11 + 9    3,5 1935  61
   5 Pekka Koski OSS                 1867  -13 +12 = 6 +10 = 1    3,0 1861  52
   6 Olli Säynäjäkangas RovSK        1825  - 1 +17 = 5 = 8 +11    3,0 1844  51
   7 Markku Raitanen JyS             1775  +12 - 3 - 4 +15 +14    3,0 1781  51
   8 Martti Luodonpää OSS            1967  +14 = 9 - 3 = 6 =12    2,5 1933  43
   9 Jouni Kemppainen RovSK          1773  +17 = 8 +13 - 2 - 4    2,5 1782  42
  10 Simo Salo OSS                   1747  - 2 =13 +14 - 5 +17    2,5 1745  42
  11 Matti Kumpare KuusSK            1761  +18 - 2 +15 = 4 - 6    2,5 1770  43
  12 Mauri Kuitunen OSS              1451  - 7 - 5 +16 +17 = 8    2,5 1501  39
  13 Aleksi Wallin KemTS             1612  + 5 =10 - 9 -14 +18    2,5 1638  43
  14 Tapio Kumpuniemi KemTS          1714  - 8 +16 -10 +13 - 7    2,0 1692  33
  15 Raimo Leukkunen SodSK           1712  - 4 +18 -11 - 7 =16    1,5 1662  24
  16 Tuomo Haurunen KuusSK           1354  - 3 -14 -12 +18 =15    1,5 1373  26
  17 Ari Saarto KuusSK               1446  - 9 - 6 +18 -12 -10    1,0 1428  19
  18 Raimo Kropsu KemTS*             1409  -11 -15 -17 -16 -13    0,0 1341   6

 

Kaakonketjun nopean shakin kilpailu Mikkelissä 27.08.05. 

 Lopputulokset
                                              Points       Buchholz
  1.      4 Upero Jussi KarhTS                 5.5            24.5
 B+ 18 W+  9 B+  7 W+ 27 B+  6 B=  1                                          
  2.      6 Raki Jyrki KarhTS                  5.0            24.5
 B+ 20 W+ 11 B+  1 W+  8 W-  4 B+  3                                          
  3.      1 Hintikka Eero  JyS                 4.5            22.5
 W+ 15 B+ 10 W-  6 B+  7 B+ 27 W=  4                                          
  4.      9 Hämäläinen Jussi  MikkSK           4.5            18.0
 W+ 23 B-  4 W+ 15 B=  2 W+ 10 B+  5                                          
  5.      8 Miettinen Keijo LprSK              4.0            21.0
 B+ 22 W+ 16 B=  5 B-  6 W=  2 W+ 20                                          
  6.      2 Äijälä Jouko LahS                  4.0            20.5
 B- 16 W+ 22 B+ 20 W=  9 B=  8 B+ 13                                          
  7.      7 Hagelgerg Lauri LahS               4.0            20.0
 W+ 21 B+ 29 W-  4 W-  1 B+ 16 W+ 27                                          
  8.      3 Porrasmaa Timo JoeSK               4.0            19.0
 W+ 17 B+ 14 W- 27 B+ 11 W+  5 W-  6                                          
  9.     16 Raitanen Markku JyS                3.5            20.0
 W+  2 B-  8 W= 10 B+ 21 W-  7 B+ 14                                          
 10.     11 Silvennoinen Matti ImSh-48         3.5            19.5
 W+ 25 B-  6 W+ 17 W-  3 B= 18 W+ 26                                          
 11.     18 Vahtera Pekka RiiSY                3.5            16.5
 W-  4 B- 21 W+ 23 B+ 28 W= 11 B+ 10                                          
 12.     27 Mynttinen Henri MikkSK             3.0            23.5
 B+ 13 W+ 26 B+  3 B-  4 W-  1 B-  7                                          
 13.      5 Mujunen Martti KarhTS              3.0            19.0
 W= 19 B+ 12 W=  8 B+ 14 B-  3 W-  9                                          
 14.     20 Muhonen Kari SavSK                 3.0            16.0
 W-  6 B+ 23 W-  2 B+ 29 W+ 12 B-  8                                          
 15.     25 Ristimäki Antti  EtVaS             3.0            16.0
 B- 11  + FF W- 14 B+ 17 W- 13 B+ 12                                          
 16.     21 Vuojolainen Kari ImSh-48           3.0            15.5
 B-  7 W+ 18 B= 12 W- 16 W= 19 B+ 23                                          
 17.     13 Hilska Jorma SHYM                  3.0            14.5
 W- 27 B+ 19 W+ 29 B- 10 B+ 25 W-  2                                          
 18.     24 Häkkinen Tauno SHYM                3.0            13.0
 W- 10 B- 15 B- 22  + FF W+ 29 B+ 19                                          
 19.     10 Kohvakka Raimo LauttSK             2.5            21.5
 B+ 24 W-  1 B= 16 W+ 13 B-  9 W- 18                                          
 20.     15 Heino Aimo LahS                    2.5            18.5
 B-  1 W+ 24 B-  9 W= 26 B= 17 W= 22                                          
 21.     14 Vallenius Risto Garde              2.5            17.0
 B+ 28 W-  3 B+ 25 W-  5 B= 26 W- 16                                          
 22.     17 Marttinen Jussi KarhTS             2.5            17.0
 B-  3 W+ 28 B- 11 W- 25 W= 15  + FF                                          
 23.     22 Marttinen Teppo  KarhTS            2.5            16.5
 W-  8 B-  2 W+ 24 W- 12 B+ 28 B= 15                                          
 24.     26 Tuominen Sami SHYM                 2.5            15.5
 W= 12 B- 27 W+ 19 B= 15 W= 14 B- 11                                          
 25.     12 Laitinen Jorma IisSK               2.0            16.5
 B= 26 W-  5 W= 21 B+ 22 B- 20 W- 25                                          
 26.     19 Ihonen Pentti MikkSK               2.0            14.5
 B=  5 W- 13 B- 26 W+ 23 B= 21 W- 24                                          
 27.     28 Marttinen Jussi T MikkSK           2.0            14.0
 W- 14 B- 17  + FF W- 18 W- 22 B+ 29                                          
 28.     23 Tiilikainen Antti ImSh-48          1.0            19.0
 B-  9 W- 20 B- 18 B- 19  + FF W- 21                                          
 29.     29 Pousi Janne SHYM                   1.0            17.0
  + FF W-  7 B- 13 W- 20 B- 24 W- 28                                          



 

  

Kaakonketju, Karhula, 13.8.2005. 

   

Pelaaja

Kerho

Selo

1k

2k

3k

4k

5k

6k

Pist

1.Jussi Upero

KarhTS

2062

+3

+2

+5

+7

+6

+8

6/6

2.Jussi Hämäläinen

MikkSK

1883

+13

-1

+9

=5

+7

+6

4,5

3.Teppo Marttinen

KarhTS

1701

-1

+14

=13

+11

=5

=7

3,5

4.Jorma Hilska

SHYM

1790

-8

-9

+14

+13

=10

+5

3,5

5.Jyrki Raki

KarhTS

1983

+9

+6

-1

=2

=3

-4

3

6.Keijo Miettinen

LprSK

1914

+10

-5

+12

+8

-1

-2

3

7.Henri Mynttinen

MikkSK

1442

=11

+12

+8

-1

-2

=3

3

8.Jani Havumäki

KarhTS

1507

+4

+11

-7

-6

+9

-1

3

9.Juhani Andersson

KarhTS

1672

-5

+4

-2

+12

-8

+14

3

10. Tauno Häkkinen

SHYM

1620

-6

=13

-11

+14

=4

=12

2,5

11.Ilari Heinilä

SHYM

1777

=7

-8

+10

-3

=12

-13

2

12.Jussi Marttinen

KarhTS

1776

+14

-7

-6

-9

=11

=10

2

13.Sami Tuominen

SHYM

1558

-2

=10

=3

-4

-14

+11

2

14.Kalervo Joutsijärvi

HartSK

1430

-12

-3

-4

-10

+13

-9

1


Joukkue pikashakin SM-Turnaus 06-07.2005. Tampere.  

Kerhomme ykkös joukkue sijoittui 89:ksi. Joukkueessa pelasivat Jussi Toikka, Jorma Hilska, Ari Pussinen ja Jari Jokisalo. Kakkos joukkue sijoittui 119:sta. Joukkueessa pelasivat Pekka Wilska, Tauno Häkkinen, Osmo Hynninen ja Sami Tuominen.

 

TULOKSET

 

 

Heinolan viikonlopputurnaus 16-17.07.2005.

Kerhoamme turnauksessa D-Ryhmässä edusti Tauno Häkkinen joka pelasi hyvän turnauksen ja sai 3:ttä/5:stä

TULOKSET

                                   

                                     Lappeenrannan pikapeliturnaus 09.07.2005. 

 

 

Lopputulokset

 

 

 

Sij Nimi Seura Pisteet Vert
1 Linnanen Lassi Aatos 15 115.5
2 Mertanen Janne Taraus 14 107
3 Hämäläinen Jussi MikkSK 13 98.75
4 Vähäuski Toni HämSK 11 78.25
5 Mujunen Martti KarhTS 11 77.75
6 Hilska Jorma SHYM 11 75
7 Korhonen Marko LprSK 10.5 72
8 Puittinen Mika Aatos 10 61
9 Vahtera Pekka RiiSY 9 69
10 Vanhanen Jussi Aatos 9 58.5
11 Hytönen Janne REMI 7 49.5
12 Nuutilainen Timo Aatos 7 47
13 Häkkinen Tauno SHYM 6 33
14 Vanttaja Ilkka LprSK 5 32.5
15 Havumäki Jani KarhTS 5 27.5
16 Taskinen Mikko LprSK 3.5 29.5
17 Pousi Janne SHYM 3 15.5
18 Penttinen Arvo JoeSK 3 14.25

 

Nopean shakin SM - Turnaus 02.07- 03.07.2005.Kotkassa. 

Kerhomme sijoittui 18:sta. Joukkueessa pelasivat: Pekka Wilska 1,5:ttä /7:stä , Tauno Häkkinen 1, Sami Tuominen 2,5 ja Osmo Hynninen 1 

Henkilökohtaiseen kisaan osallistuin Tauno Häkkinen joka sijoittui 22:ksi pistein 2,5/7:stä ja Pekka Wilska joka sijoittui 24:ksi pistein 1/7:stä turnaukseen osallistui 24 pelaajaa.

 

TULOKSET

 

Lahti-turnaus 18.-19.6.2005.

 

D-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha   1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                            selo

  31 Kokko Lauri PoKS                1653 +33 =22 +28 +24 +25    4.5 1755  79
  32 Lamminen Matti HyvSK            1590 +37 =35 +30 +29 +28    4.5 1703  77
  33 Lehtimäki Tero VammSK           1657 -31 -28 +39 +36 +26    3.0 1666  49
  34 Barnstable David LahS                -39 +41 =37 +38 =36    3.0 1591  46
  35 Häkkinen Tauno SHYM             1579 +38 =32 =36 -28 =37    2.5 1584  38
  36 Pohjala Henri VammSK            1560 +40 =37 =35 -33 =34    2.5 1559  36
  37 Kiviharju Tauno KarhTS          1582 -32 =36 =34 +46 =35    2.5 1578  38
  38 Granlund Tauno LahS             1564 -35 =46 +40 -34 +39    2.5 1548  38
  39 Hakaniemi Joonas J„mSS               +34 =40 -33 =47 -38    2.0 1503  31
  40 Stade Sam PorvSK                     -36 =39 -38 +50 -42    1.5 1356  22

TULOKSET

 

Imatra-turnaus 11-12.6.2005. 

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 Mauri Lehtosaari PoKS           2072  +23 +12 +19 + 5 = 2    4,5 2099  85
   2 Santul Kosmo JoeSK              2255  +18 + 3 = 4 +13 = 1    4,0 2253  74
   3 Kalevi Kaunonen KarhTS          1937  +21 - 2 +23 +19 + 8    4,0 1958  65
   4 Juha Riipinen Hm-93             2013  +11 + 8 = 2 = 6 = 5    3,5 2027  65
   5 Timo Porrasmaa JoeSK            2060  +17 + 9 +10 - 1 = 4    3,5 2065  65
   6 Markku Myyrä LprSK              1809  =15 +20 + 7 = 4 =10    3,5 1853  63
   7 Mika Koskinen KarhTS            1977  +27 =14 - 6 +18 +13    3,5 1966  59
   8 Tapani Mustonen JoeSK           1853  +16 - 4 +25 + 9 - 3    3,0 1858  52
   9 Sampo Räty ImSh-48              1845  +24 - 5 +11 - 8 +14    3,0 1845  51
  10 Tero Penttilä LprSK             1985  +25 =13 - 5 +17 = 6    3,0 1970  51
  11 Raimo Munukka ImSh-48           1609  - 4 +16 - 9 +26 +18    3,0 1659  49
  12 Vilho Lifländer ImSh-48         1941  +22 - 1 -18 +25 +20    3,0 1924  51
  13 Tuukka Inkinen PoKS             1779  +28 =10 +14 - 2 - 7    2,5 1800  44
  14 Eero Holopainen SavSK           1750  +26 = 7 -13 +15 - 9    2,5 1744  41
  15 Paavo Ketolainen JoeSK          1527  = 6 -19 +24 -14 +23    2,5 1557  43
  16 Martti Sares KUSK               1560  - 8 -11 +27 =23 +19    2,5 1579  40
  17 Antti Tiilikainen ImSh-48       1613  - 5 =24 +26 -10 +25    2,5 1637  40
  18 Kari Muhonen SavSK              1716  - 2 +21 +12 - 7 -11    2,0 1725  38
  19 Jani Havumäki KarhTS            1454  +20 +15 - 1 - 3 -16    2,0 1499  36
  20 Kari Vuojolainen ImSh-48        1733  -19 - 6 +21 +22 -12    2,0 1697  34
  21 Esa Ahlqvist KarhTS             1568  - 3 -18 -20 +28 +27    2,0 1581  34
  22 Tauno Häkkinen SHYM             1582  -12 -23 +28 -20 +26    2,0 1579  33
  23 Kari Koponen ImSh-48            1633  - 1 +22 - 3 =16 -15    1,5 1610  26
  24 Jussi Koivumäki LprSK           1535  - 9 =17 -15 =27 =28    1,5 1513  25
  25 Tauno Kiviharju KarhTS          1605  -10 +28 - 8 -12 -17    1,0 1582  20
  26 Kalervo Joutsijärvi HartSK      1471  -14 +27 -17 -11 -22    1,0 1450  20
  27 Jorma Uusitalo HartSK           1590  - 7 -26 -16 =24 -21    0,5 1505  12
  28 Perttu Paarlahti *KJ/Savosnem   1517  -13 -25 -22 -21 =24    0,5 1455  12

 

Kaakkois-Suomen Shakkipiirin joukkuemestaruus 25+25.min.turnaus 07.05.2005.Mikkeli. 

1)PoKS 11/12 joukkuepistettä.   2)MikkSK  9,   3)ImSh-48  2   pelipisteet 10/30  ja  4) SHYM  2 pelipisteet 7,5.

Joukkueessamme pelasivat Ari Pussinen 2,5/6,  Jorma Hilska 1,5,  Tauno Häkkinen 1,  Sami Tuominen 1,5  ja  Janne Pousi 1 

TULOKSET

 

Päämajaturnaus 09-10.2005.Mikkeli. 

Kerhostamme turnaukseen osallistui B-Ryhmässä Tauno Häkkinen sijoittui 17:sta.pistein 2/5:stä.ryhmää osallistui 26.pelaajaa.

TULOKSET

 

Kaakkois-Suomen Shakkipiirin joukkuepikapelimestaruus turnaus 19.03.2005.Voikkaa.  

Kerhostamme turnaukseen osallistui kaksi (2) joukkuetta. Ykkösjoukkue sijoittui kuudenneksi (6) pistein 48,5/96:sta. Joukkueessa pelasivat Jorma Hilska 7/24:stä, Ari Pussinen 10,5, Jari Jokisalo 13,5 ja Tauno Häkkinen 17,5 pistettä. Kakkosjoukkue sijoittui yhdenneksitoista (11) pistein 32,5/96:sta. Joukkueessa pelasivat Ilari Heinilä 8/24:stä, Osmo Hynninen 2,5, Sami Tuominen 9,5 ja Janne Pousi 12,5 pistettä. Turnaukseen osallistui kolmetoista (13) joukkuetta.

 

Neljän Kaupungin ottelu shakinpäivänä Porvoossa 16.01.2005. 

1) Porvoo 48,0.pelipistettä ja 12,0.joukkue pistettä.2)Loviisa 39,0 ja 8,0. 3)Kotka 29,5 ja 2,0. 4)Haminan 27,5 ja 2,0. joukkuepistettä.Haminan joukkueessa pelasivat: Jussi Upero, Jorma Hilska, Ilari Heinilä, Reijo Seppälä, Sami Tuominen, Tauno Häkkinen, Kelpo Vesterlund ja Osmo Hynninen.

 

Paul Keresin muistoturnaus 07-09.01.2005. Tallinna.

Kerhostamme turnaukseen osallistui Tauno Häkkinen joka sai pisteitä 2,5/7:stä.

 

 

 

KAAKONKETJUN 6.OSAKILPAILU HAMINASSA.

 

                                08.01.2005

 

S PELAAJA SEURA P/6 VERT.
1 Vilho Lifländer ImSh-48 5,5  
2 Raine Heikkilä PorvSK 4,5 22.5
3 Lauri Hagelberg LahS 4,5 21.0
4 Matti Silvennoinen ImSh-48 4,5 18.5
5 Martti Mujunen KarhTS 4,0 23.0
6 Hannu Joentausta Lahs 4,0 23.0
7 Taisto Jokinen LahS 4,0 18.5
8 Jussi Hämäläinen MikkSK 4,0 18.0
9 Juhani Andersson KarhTS 3,5 20.0
10 Kalevi Kaunonen KarhTS 3,5 19.5
11 Raimo Kohvakka LauttSK 3,5 19.5
12 Matti Karppinen LahS 3,5 15.0
13 Veli Vehkalahti LahS 3,5 14.0
14 Jorma Uusitalo HartSK 3,0 23.0
15 Pekka Wilska SHYM 3,0 18.0
16 Kalervo Joutsijärvi HartSK 3,0 13.0
17 Ilari Heinilä SHYM 2,5 19.5
18 Jouko Miikkulainen I-HSK 2,5 19.5
19 Jouni Rossi HartSK 2,5 18.5
20 Jouko Äijälä Lahs 2,5 18.5
21 Kari Vuojolainen ImSh-48 2,0 17.0
22 Raimo Munukka ImSh-48 2,0 17.0
23 Jorma Hilska SHYM 2,0 14.5
24 Sami Tuominen SHYM 2,0 10.5
25 Aimo Heino LahS 1,5  
26 Matti Luukas PorvSK 1,0 16.5
27 Yrjö Ulmanen Vark.Tarmo 1,0 14.0
28 Olli Hänninen Vark.Tarmo 1,0 13.0

KUVIA



  

  KOULULAISTEN SARJA

S PELAAJA SEURA P/10
1 Janne pousi SHYM 10,0
2 Jusa Leander SHYM 6,5
3 Sampsa Jurvansuu SHYM 6,0
4 Wili leander SHYM 4,0
5 Tomi Koskinen SHYM 3,5

KUVIA