Kaakonketju 2.12.2006.Imatra (uusi!)

 

Sij.

Nimi/Seura

Pist.

Vert. 1

Vert.2

1.

Jouko Äijälä LahS

5.0

19.0

14.50

2.

Marko Jönhede JoeSK

4.5

23.0

16.25

3.

Timo Pirinen SavSK

4.5

23.0

16.25

4.

Keijo Miettinen LprSK

4.5

17.0

12.25

5.

Vilho Lifländer ImSh-48

4.0

18.5

11.00

6.

Jorma Hilska SHYM

4.0

17.0

9.00

7.

Matti Silvennoinen ImSh-48

3.5

22.5

11.25

8.

Antero Astikainen JoeSK

3.5

18.5

10.50

9.

Petri Piironen SavSK

3.0

22.0

8.50

10.

Raimo Munukka ImSh-48

3.0

17.5

7.25

11.

Antti Tiilikainen ImSh-48

3.0

17.5

7.00

12.

Seppo Rastas ImSh-48

3.0

17.0

5.75

13.

Kari Vuojolainen ImSh-48

3.0

15.0

5.50

14.

Tauno Häkkinen SHYM

2.5

19.5

7.50

15.

Kari Muhonen SavSK

2.5

18.0

5.00

16.

Eero Holopainen SavSK

2.5

16.5

5.50

17.

Markku Myyrä LprSK

2.0

18.5

6.50

18.

Juha Jordan Imsh-48

2.0

17.0

3.50

19.

Sami Tuominen SHYM

2.0

13.5

2.50

20.

Sami Palviainen KirkSK

1.5

15.5

2.00

21.

Nino Lind ImSh-48

1.5

12.5

3.50

22.

Jorma Laitinen SavSK

1.0

17.5

1.50

 

    Koululaiset:

    1. Hannu Jordan 8p

    2. Mikko Niemeläinen 7,5p

    3. Eero Jordan 6,5p

    4. Valtteri Vinni 6p

    5. Jani Sorsa 2p

 

 

 

Kaakonketjun turnaus Lappeenrannassa 22.10.2006.

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo

   1 Vilho Lifländer ImSh-48         1937  +13 +12 + 8 + 4 + 3 + 5    6,0 1953
   2 Tuomo Niemelä LprSK             2054  + 5 = 4 + 6 - 3 + 8 + 9    4,5 2053
   3 Martti Mujunen KarhTS           1957  +11 - 6 + 9 + 2 - 1 + 8    4,0 1957
   4 Jorma Laitinen SavSK            1790  +15 = 2 +10 - 1 - 5 +12    3,5 1791
   5 Sami Tuominen SHYM              1649  - 2 +15 +13 =12 + 4 - 1    3,5 1666
   6 Jorma Hilska SHYM               1793  +14 + 3 - 2 - 8 +12 = 7    3,5 1800
   7 Eero Holopainen SavSK           1711  - 9 -10 +16 +14 +13 = 6    3,5 1704
   8 Petri Piironen SavSK            1849  +10 + 9 - 1 + 6 - 2 - 3    3,0 1846
   9 Timo Pirinen SavSK              1524  + 7 - 8 - 3 +13 +11 - 2    3,0 1548
  10 Nino Lind ImSh-48               1553  - 8 + 7 - 4 -11 +15 +14    3,0 1564
  11 Mika Kuparinen SavSK            1635  - 3 -14 +15 +10 - 9 +16    3,0 1628
  12 Kari Muhonen SavSK              1749  +16 - 1 +14 = 5 - 6 - 4    2,5 1738
  13 Juha Jordan ImSh-48             1608  - 1 +16 - 5 - 9 - 7 +15    2,0 1595
  14 Juho Kuparinen SavSK                  - 6 +11 -12 - 7 =16 -10    1,5 1532
  15 Jarkko Vehviläinen SavSK              - 4 - 5 -11 +16 -10 -13    1,0 1465
  16 Lotta Palovirta LprSK                 -12 -13 - 7 -15 =14 -11    0,5 1401

 

LahS:n turnaus 14.-15.10.2006 

 

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  13 Juhani Salonen HeinSK           1714  +22 = 5 +16 +23 + 6    4,5 1804  81
  14 Martti Karppinen LahS           1752  +19 +18 =12 + 4 + 9    4,5 1844  85
  15 Raimo Kohvakka LauttSK          1796  +18 + 6 + 9 -10 = 3    3,5 1852  65
  16 David Barnstable LahS           1696  +24 +27 -13 - 6 +29    3,0 1717  52
  17 Pauli Hakaniemi JämSS           1742  +21 +19 = 4 - 5 =18    3,0 1780  54
  18 Esa Tuominen HeinSK             1806  -15 -14 =22 +28 =17    2,0 1768  34
  19 Ari Pitkänen LahS               1790  -14 -17 +34 +22 - 4    2,0 1762  37
  20 Joona Tuominen HeinSK           1685  -23 =28 -29 =25 +35    2,0 1643  33
  21 Erkki Latvio TSY                1722  -17 =34 +31 -29 =27    2,0 1687  35
  22 Peter Kyburz I-HSK              1715  -13 +24 =18 -19 =31    2,0 1700  37
  23 Tauno Häkkinen SHYM             1687  +20 =31 - 6 -13 -25    1,5 1645  28
  24 Raimo Munukka ImSh-48           1700  -16 -22 -26 -32 +33    1,0 1612  19

C-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

  25 Tauno Granlund LahS             1511  +30 +38 +37 =20 +23    4,5 1624  73
  26 Mikko Kovero PoKS               1516  +38 +35 +24 -27 +34    4,0 1618  66
  27 Joonas Hakaniemi JämSS          1651  +29 -16 =28 +26 =21    3,0 1665  48
  28 Ville Takala JärvSK             1585  +35 =20 =27 -18 +32    3,0 1632  49
  29 Jouko Tolonen LahS              1619  -27 +37 +20 +21 -16    3,0 1655  51
  30 Tenho Bäckström HSK             1490  -25 -33 +36 =38 +37    2,5 1482  37
  31 Matti Lamminen HyvSK            1664  =34 =23 -21 +37 =22    2,5 1666  41
  32 Kalervo Joutsijärvi HartSK      1578  -37 +36 =35 +24 -28    2,5 1572  40
  33 Osmo Hynninen SHYM              1453  =36 +30 +38 -35 -24    2,5 1471  38
  34 Panu Hautamäki PSY              1668  =31 =21 -19 +36 -26    2,0 1636  31
  35 Kalevi Manninen LahS            1615  -28 -26 =32 +33 -20    1,5 1555  25
  36 Tauno Siltanen HeinSK           1241  =33 -32 -30 -34 +38    1,5 1274  26
  37 Taisto Jokinen LahS             1570  +32 -29 -25 -31 -30    1,0 1503  20
  38 Toivo Heinonen HartSK           1520  -26 -25 -33 =30 -36    0,5 1408  12

TULOKSET

 

 

LC.SM-TURNAUS 07.10.2006.HAMINA. 

S PELAAJA LC-Klubi P/5 VERT.
1 Pekka Sopanen LC Lappeenranta/Rakuuna 5,0  
2 Risto Saarinen LC Hartola 3,0 09,50
3 Tommy Öberg LC Ekenäs 3,0 08,50
4 Pekka Kauko LC Vammala 3,0 08,00
5 Eelis Juntunen LC Helsinki/Tilkka 2,0 10,00
6 Kai Muttilainen LC Tampere/Tohloppi 2,0 08,50
7 Pekka Wilska LC Hamina/Bastioni 2,0 08,50
8 Juhani Nyrkiö LC Espoo/Leppävaara 2,0 07,00
9 Matti Lahtinen LC  Vaajakoski 2,0 06,50
10 Osmo Särkilahti LC Helsinki/Huopalahti 1,5 08,50
11 Risto Pynnönen LC Vaajakoski 1,5 07,00
12 Pekka Jokio  LC Helsinki/Pikku-Huopalahti 1,0 09,00
13 Göran Dahlqvist LC Ekenäs 1,0 07,00

 

 

 

Kaakonketjun turnaus Kouvolassa 23.9.2006. (uusi!)

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi 
                                     selo                                 selo

   1 Jukka Suninen PoKS              1899  + 5 + 9 + 2 + 3 + 6 - 4    5,0 1908
   2 Antti Salmela PoKS              1849  + 6 + 3 - 1 + 4 = 5 + 9    4,5 1858
   3 Jukka Aho PoKS                  2015  + 8 - 2 + 7 - 1 + 9 +10    4,0 2009
   4 Jorma Hilska SHYM               1772  - 7 = 6 + 9 - 2 + 8 + 1    3,5 1771
   5 Sami Tuominen SHYM              1612  - 1 =10 + 6 + 7 = 2 - 8    3,0 1613
   6 Taisto Jokinen LahS             1568  - 2 = 4 - 5 +10 - 1 + 7    2,5 1570
   7 Mikko Kovero PoKS               1511  + 4 = 8 - 3 - 5 +10 - 6    2,5 1516
   8 Kalevi Manninen LahS            1619  - 3 = 7 +10 - 9 - 4 + 5    2,5 1615
   9 Tauno Häkkinen SHYM             1693  +10 - 1 - 4 + 8 - 3 - 2    2,0 1687
  10 Janne Pousi SHYM                1314  - 9 = 5 - 8 - 6 - 7 - 3    0,5 1310

 

 

 

 

Kaakonketjun turnaus Mikkelissä 26.8.2006. 

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo

   1 Eero Hintikka JyS               2086  +12 = 5 + 7 + 4 = 2 + 3    5,0 2089
   2 Jussi Hämäläinen MikkSK         1981  +15 + 6 + 5 = 3 = 1 + 7    5,0 1990
   3 Lauri Hagelberg LahS            1999  +19 + 4 +11 = 2 + 6 - 1    4,5 2002
   4 Petri Piironen SavSK            1843  +13 - 3 +20 - 1 +10 +11    4,0 1849
   5 Timo Airas VarkTarmo            1821  +10 = 1 - 2 +14 - 7 +13    3,5 1827
   6 Kari Muhonen SavSK              1736  +14 - 2 +16 +11 - 3 = 8    3,5 1749
   7 Matti Kinnunen I-HSK            1920  +18 =16 - 1 +10 + 5 - 2    3,5 1921
   8 Tauno Pääkkönen MikkSK          1866  -11 + 9 -10 +19 +16 = 6    3,5 1863
   9 Risto Vallenius MikkSK          1896  =17 - 8 =12 +20 =13 +14    3,5 1886
  10 Arto Nissinen VarkTarmo               - 5 +12 + 8 - 7 - 4 +18    3,0 1809
  11 Henri Mynttinen MikkSK          1613  + 8 +17 - 3 - 6 +18 - 4    3,0 1631
  12 Lauri Tammi VarkTarmo           1727  - 1 -10 = 9 =15 +19 +16    3,0 1737
  13 Kalevi Manninen LahS            1608  - 4 +19 =14 =16 = 9 - 5    2,5 1619
  14 Jussi Marttinen MikkSK                - 6 +15 =13 - 5 +20 - 9    2,5 1606
  15 Aimo Heino LahS                 1713  - 2 -14 -18 =12 +17 +19    2,5 1708
  16 Jorma Laitinen SavSK            1807  +20 = 7 - 6 =13 - 8 -12    2,0 1790
  17 Sami Tuominen SHYM              1640  = 9 -11 -19 =18 -15 +20    2,0 1631
  18 Pentti Ihonen MikkSK            1676  - 7 -20 +15 =17 -11 -10    1,5 1660
  19 Tauno Häkkinen SHYM             1713  - 3 -13 +17 - 8 -12 -15    1,0 1693
  20 Esko Hynninen VarkTarmo         1517  -16 +18 - 4 - 9 -14 -17    1,0 1512

 

Kaakonketjun turnaus Karhulassa 19.8.2006

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   pist uusi  
                                     selo                                 selo

   1 Jussi Upero KarhTS              2120  + 3 + 6 + 2 + 5 + 9 + 7    6,0 2128
   2 Eero Hintikka JyS               2084  +10 +12 - 1 + 6 + 3 + 5    5,0 2086
   3 Aimo Heino LahS                 1686  - 1 + 8 + 7 +11 - 2 + 9    4,0 1713
   4 Sami Tuominen SHYM              1632  = 9 -11 - 8 +13 +14 +10    3,5 1640
   5 Petri Suuronen I-HSK            1852  +13 = 9 =11 - 1 +12 - 2    3,0 1852
   6 Petrus Taskinen *KJ/Kotka             +14 - 1 +12 - 2 -10 +11    3,0 1742
   7 Markku Myyrä LprSK              1853  -12 +13 - 3 +10 +11 - 1    3,0 1845
   8 Mikko Kovero PoKS               1494  =11 - 3 + 4 - 9 =13 +14    3,0 1511
   9 Sari Rautanen I-HSK             1929  = 4 = 5 =10 + 8 - 1 - 3    2,5 1914
  10 Samu Montonen *KJ/Kotka               - 2 +14 = 9 - 7 + 6 - 4    2,5 1701
  11 Jorma Hilska SHYM               1789  = 8 + 4 = 5 - 3 - 7 - 6    2,0 1772
  12 Kalle Hakala *KJ/Kotka          1577  + 7 - 2 - 6 +14 - 5 -13    2,0 1579
  13 Mikko Kantola PoKS                    - 5 - 7 -14 - 4 = 8 +12    1,5 1543
  14 Joni Hanski *KJ/Kotka           1452  - 6 -10 +13 -12 - 4 - 8    1,0 1442
 

 

 

 
 
 
 
Kymi-Turnaus 12.08.2006.Kouvola.
Place Name                Rtg  Club          Score Buch. Berg.

  1-3 Ristoja, Jan        2293 G             5      24.0 19.25
      Niemi, Kalle        2323 TuTS (N)      5      22.0 17.25
      Tuominen, Risto     2296 TuTS          5      22.0 17.00
  4-5 Hartikainen, Markku 2327 HSK           4.5    23.0 16.50
      Johansson, Jukka    2119 LovTS (G)     4.5    23.0 15.50
 6-10 Ivanov, Sergei      2466 JoeSK         4      24.0 14.50
      Porrasmaa, Timo     2111 JoeSK         4      21.0 12.00
      Hartio, Ilkka       2091 JyS           4      21.0 11.50
      Fieandt, John       2145 HSK           4      19.5 12.50
      Mustonen, Ilkka     2049 HSK           4      17.0  9.50
11-15 Seppälä, Mikko      2118 VammSK        3.5    22.0 11.00
      Salmela, Antti      1879 PoKS (N)      3.5    19.0  9.75
      Tukiainen, Simo     1862 ImSh-48       3.5    19.0  8.75
      Mujunen, Martti     1979 KarhTS        3.5    18.5  8.75
      ¤ijälä, Jouko       2071 LahS          3.5    18.5  7.00
16-22 Pitkänen, Jorma     2050 LahS          3      20.5  7.00
      Upero, Jussi        2128 KarhTS        3      20.0  9.00
      Pursiainen, Erkki   1864 Taraus        3      19.5  7.50
      Hintikka, Eero      2087 JyS           3      18.5  6.00
      Hilska, Jorma       1779 SHYM          3      17.5  6.50
      Vanttaja, Ilkka     1819 LprSK         3      16.0  6.50
      Vehkalahti, Veli    1935 LahS          3      16.0  6.00
23-28 Inkinen, Tuukka     1787 PoKS          2.5    20.0  7.25
      Silvennoinen, Matti 1882 ImSH-48       2.5    16.0  4.25
      Tuominen, Sami      1623 SHYM (N)      2.5    15.0  6.00
      Marttinen, Teppo    1818 KarhTS (N)    2.5    15.0  3.75
      Marttinen, Jussi    1798 KarhTS (N)    2.5    14.0  5.00
      Lind, Nino          1528 ImSH-48 (N)   2.5    13.0  4.25
29-34 Häkkinen, Tauno     1712 SHYM          2      17.5  4.50
      Jokinen, Taisto     1551 LahS          2      17.0  3.50
      Rusanen, Juhani     1749 LprSK (Sh-77) 2      16.0  3.00
      Heino, Aimo         1683 LahS          2      15.5  5.50
      Smeds, Tom          1820 RikSha        2      15.0  2.50
      Kovero, Mikko       1485 PoKS (N)      2      13.5  2.50
   35 Jordan, Juha        1644 ImSH-48 (N)   1.5    14.0  2.25
36-38 Kohvakka, Raimo     1840 LautSK        1      15.5  2.00
      Ristimäki, Antti    1565 ETVAS         1      14.0  1.00
      Mesihää, Samuel     1525 TuTS (N)      1      11.5  1.00
 
 
Joukkue pikashakin SM-Turnaus.29-30.07.2006.Pori 
 
Sijat 141-161
1. VammSK 4	52.0  ( 28.0 , 12 )
	Olli Helander	11.5
	Joel Syvänen	16.0
	Jaakko Kauko	8.5
	Johanna Tanni	16.0
2. MatSK 5	48.5  ( 29.0 , 12 )
	Esa Lammi	16.0
	Esko Muhonen	12.5
	Olavi Mattila	9.0
	Reijo Räsänen	11.0
3. SHYM 1	47.5  ( 28.0 , 12 )
	Jorma Hilska	12.0
	Tauno Häkkinen	13.0
	Sami Tuominen	9.0
	Osmo Hynninen	13.5
4. HeinSK 1	47.0  ( 27.0 , 11 )
	Esa Tuominen	9.5
	Juhani Salonen	11.0
	Jarmo Luhio	14.0
	Joona Tuominen	12.5
5. TuTS 7	44.0  ( 25.0 , 10 )
	Tomi Renberg	7.0
	Lilja Suomalainen	10.5
	Roger Norri	12.5
	Keijo Rantamo	14.0
6. Taraus 1	43.5  ( 23.0 , 9 )
	Erkki Pursiainen	10.5
	Eero Siponen	14.5
	Pekka Anttila	6.0
	Edvi Kvist	12.5
7. Remi 4	43.5  ( 23.0 , 8 )
	Juho Pakarinen	15.5
	Janne Hytönen	12.0
	Henry Mannberg	11.0
	Aleksi Korhonen	5.0
8. PaimSK 2	43.0  ( 25.0 , 11 )
	Kari Kajanoja	11.5
	Tapio Rautarinta	9.5
	Juhani Heikkilä	14.0
	Jouko Pitkänen	8.0
9. UudSK 2	43.0  ( 24.0 , 8 )
	Kalevi Sandholm	9.0
	Mikko Nikula	13.0
	Pertti Anttila	11.0
	Juhanni Yli-Hakula	10.0
10. HSK 4	42.5  ( 23.0 , 8 )
	Rene Kajander	14.5
	Timo Isomursu	8.0
	Arto Annala	12.5
	Pekka Palamaa	7.5
11. HyvSK 3	42.5  ( 22.0 , 8 )
	Niilo Nieminen	9.0
	Teemu Janhunen	10.5
	Pertti Lindholm	7.0
	Atte Palonen	16.0
12. X 2	41.0  ( 21.0 , 9 )
	Tapio Kimpiharju	8.0
	Leif Nyman	15.0
	Tommi Vainikainen	15.0
	Tero Nurminen	3.0
13. SalSK 5	41.0  ( 18.0 , 7 )
	Aare Virta	8.5
	Timo Vierjoki	7.0
	Reijo Taipale	13.5
	Raimo Uusitalo	12.0
14. Hm-93 2	40.0  ( 18.0 , 7 )
	Marko Elg	10.5
	Tuomas Virkamäki	2.0
	Pekka Tiainen	14.5
	Pauli Laitinen	13.0
15. ESK 4	38.5  ( 19.0 , 6 )
	Nils-Erik Latvanen	8.0
	Mauno Koskinen	7.0
	Paavo Mäkelä	11.0
	Esa Taivainen	12.5
16. EurSK 2	38.0  ( 19.0 , 7 )
	Pentti Vesander	6.0
	Kimmo Ailasmaa	8.5
	Pasi Jääskeläinen	14.0
	Heikki Henriksson	9.5
17. JoeSK 6	36.0  ( 15.0 , 5 )
	Timo Piironen	9.0
	Pekka Myllynen	9.5
	Arvo Penttinen	6.5
	Jari Heino	11.0
18. SalSK 4	30.0  ( 10.0 , 2 )
	Kimmo Koskinen	2.0
	Eino Lähde	11.5
	Antti Virtanen	9.0
	Ensio Lähde	7.5
19. KäpSK 4	29.0  ( 11.0 , 3 )
	Heikki Luoma	6.5
	Timo Akkanen	8.5
	Kimmo Telenius	5.5
	Aleksander Hörhammer	8.5
20. NurmSK 2	28.0  ( 9.0 , 3 )
	Mauri Aalto	14.0
	Antti Heikkonen	3.5
	Heini Rinne	6.0
	Samuli Korpela	4.5
21. SeinSK 2	21.5  ( 3.0 , 0 )
	Jouko Viljanen	11.5
	Esa Jyläskoski	7.0
	Veli Kantamaa	0.5
	Santtu Poikela	2.5

TULOKSET     

 

 

KSSP:n joukkueshakin mestaruusturnaus 6.5.06 Imatralla  

 

Sij.

Joukkue

Pelaaja

Pist.

J-pelip.

J-pist.

1.

ImSh-48 1

Simo Tukiainen

4

 

 

 

 

Matti Silvennoinen

3,5

 

 

 

 

Sampo Räty

4,5

 

 

 

 

Raimo Munukka

3,5

15,5

9

2.

LprSK 1

Marko Korhonen

5

 

 

 

 

Klaus Hirvonen

5

 

 

 

 

Veli Tohmo

1

 

 

 

 

Veikka Mattila

1

12

7

3.

ImSh-48 2

Kari Vuojolainen

2

 

 

 

 

Antti Tiilikainen

3

 

 

 

 

Nino Lind

0,5

 

 

 

 

Juha Jordan

4,5

10

6

4.

SavSK 1

Petri Piiroinen

2,5

 

 

 

 

Eero Holopainen

2,5

 

 

 

 

Kari Muhonen

2

 

 

 

 

Timo Pirinen

3

10

4

5.

SHYM 1

Ari Pussinen

1,5

 

 

 

 

Tauno Häkkinen

1

 

 

 

 

Sami Tuominen

3

 

 

 

 

Janne Pousi

3

8,5

3

6.

SavSK 2

Paavo Ketolainen

0

 

 

 

 

Mika Kuparinen

1

 

 

 

 

Marko Lajunen

3

 

 

 

 

Miia Kaartinen

0

4

1

 Kaakois-Suomen shakkipiirin joukkuepikapeli mestaruusturnaus 29.05.2006.Karhula (uusi!)

PokS 1 80,0 1
LprSK 1 79,0 2
MikkSk 75,0 3
KarhTS 1 75,0 3
PokS 2 53,5 5
LprSK 2 49,0 6
LahS 1 47,5 7
Shym 1 45,5 8
KarhTS 2 42,0 9
LahS 2 25,5 10
Shym 2 24,5 11
Lyseo 17,5 12
LprSK 3 9,5 13

KARHTS:N SELOKELPOINEN PIKAPELITURNAUS
Karhula 17.4.2006. (uusi!)


Sija  Pelaaja            Seura   Selo  Pist.
==============================================
1.    Mujunen Martti                 KarhTS              2011  9½/11
2.    Raki Jyrki                         KarhTS              2030  9
3.    Engelberg Jan                   KarhTS              2002  8½
4.    Keipi Jaakko                   PorvSK              1810  7
5.    Heikkilä Raine                 PorvSK              1933  6
6.-8. Häkkinen Tauno            SHYM             1848  5½
6.-8. Kiviharju Arvo              KarhTS                1821  5½
6.-8. Marttinen Teppo           KarhTS                1794  5½
9.    Marttinen Jussi               KarhTS                1902  4½
10.   Gustafsson Olavi           PorvSK                1754  2½
11.   Havumäki Jani              KarhTS                 1717  2
12.   Raki Jan                       KarhTS  1486  0½

 

 

Päämajaturnaus 08-09.04.2006.Mikkeli. (UUSI!)

B-ryhmä

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   pist uusi  KP
                                     selo                             selo

   1 Raimo Kohvakka LauttSK          1787  +25 +20 + 7 + 3 + 6    5,0 1847  91
   2 Pekka Vahtera HyvSK             1727  +21 + 4 =10 = 5 + 8    4,0 1756  62
   3 Jussi Marttinen KarhTS          1772  +28 +14 +16 - 1 + 7    4,0 1787  62
   4 Esa Peltola KSY                 1565  + 8 - 2 +18 +14 = 5    3,5 1635  58
   5 Timo Pirinen SavSK              1442  +26 = 9 +15 = 2 = 4    3,5 1547  55
   6 Esa Tuominen HeinSK             1789  =15 =19 +13 +11 - 1    3,0 1773  47
   7 Jouko Oikkonen MikkSK           1610  +12 +29 - 1 +20 - 3    3,0 1626  42
   8 Eero Holopainen SavSK           1753  - 4 +21 +19 +10 - 2    3,0 1738  49
   9 Kari Muhonen SavSK              1726  +23 = 5 -11 =15 +19    3,0 1706  45
  10 Tauno Häkkinen SHYM             1741  =19 +22 = 2 - 8 +23    3,0 1727  46
  11 Mauno Kangas I-HSK              1795  -14 +28 + 9 - 6 +17    3,0 1784  52
  12 Kalervo Joutsijärvi HartSK      1492  - 7 +25 -17 +16 +20    3,0 1543  47
  13 Toivo Heinonen HartSK           1478  -17 +26 - 6 +24 +22    3,0 1530  44
  14 Yrjö Hatakka MikkSK             1589  +11 - 3 +24 - 4 =16    2,5 1588  37
  15 Kalevi Manninen LahS            1577  = 6 +18 - 5 = 9 =25    2,5 1601  42
  16 Janne Hytönen Remi              1488  +27 +17 - 3 -12 =14    2,5 1533  43
  17 Pentti Ihonen MikkSK            1706  +13 -16 +12 =26 -11    2,5 1676  39
  18 Juhani Matilainen JyS           1760  =22 -15 - 4 +29 +26    2,5 1717  36
  19 Joona Tuominen HeinSK           1504  =10 = 6 - 8 +21 - 9    2,0 1536  33
  20 Esko Hynninen VarkTarmo         1559  +24 - 1 +29 - 7 -12    2,0 1517  24
  21 Pentti Rytkönen MikkSK          1498  - 2 - 8 + 0 -19 +29    2,0 1471  24
  22 Mika Kuparinen                        =18 -10 +28 =23 -13    2,0 1543  33
  23 Leo Havukainen MikkSK           1497  - 9 =27 +25 =22 -10    2,0 1519  33
  24 Aleksi Korhonen Remi            1066  -20 + 0 -14 -13 +28    2,0 1109  29
  25 Olli Hänninen VarkTarmo         1583  - 1 -12 -23 +27 =15    1,5 1543  27
  26 Teemu Honkanen ImSh-48          1687  - 5 -13 +27 =17 -18    1,5 1628  28
  27 Jari Järvinen MikkSK            1657  -16 =23 -26 -25 + 0    1,5 1583  21
  28 Tauno Kiviharju KarhTS          1538  - 3 -11 -22 + 0 -24    1,0 1467  15
  29 Juha Hirvonen Remi              1022  + 0 - 7 -20 -18 -21    1,0 1024  15

TULOKSET

 

 

Nopean shakin henkilökohtainen SM 05.03.2006. 

 Nro Nimi ja seura                  vanha    1   2   3   4   5   6   7   pist uusi  
                                     selo                                     selo

   1 Mikael Nouro G                  2389  +10 + 9 +13 + 5 + 2 + 7 + 4    7,0 2392
   2 Lauri Hagelberg LahS            1963  +18 + 3 = 5 +14 - 1 + 6 + 8    5,5 1984
   3 Tommi Luukkonen JyS             2177  +15 - 2 = 4 =16 +10 + 9 + 7    5,0 2175
   4 Allan Kiviaho HSK               2076  + 7 = 6 = 3 =20 +14 +13 - 1    4,5 2079
   5 Erkki Aaltio HSK                2079  +11 +17 = 2 - 1 - 6 +20 +13    4,5 2079
   6 Esa Auvinen ES-78               1864  +26 = 4 = 8 =13 + 5 - 2 +14    4,5 1884
   7 Tiina Turunen SSK               1649  - 4 +22 +17 +12 + 8 - 1 - 3    4,0 1685
   8 Harri Hurme SSK                 2229  +20 =14 = 6 +15 - 7 +16 - 2    4,0 2219
   9 Jorma Haanpää RikSha            2029  +24 - 1 -15 +21 +17 - 3 +18    4,0 2026
  10 Jari Lehvonen RikSha            1859  - 1 -16 +22 +18 - 3 +24 +21    4,0 1863
  11 Tauno Häkkinen SHYM             1730  - 5 +18 -20 -24 +21 +17 +15    4,0 1741
  12 Toni Vähäuski HämSK             1880  +25 -13 +24 - 7 +15 -14 +16    4,0 1881
  13 Ilkka Mustonen HSK              2069  +19 +12 - 1 = 6 +20 - 4 - 5    3,5 2064
  14 Hannu Broman SSK                2022  +23 = 8 +16 - 2 - 4 +12 - 6    3,5 2019
  15 Teppo Marttinen KarhTS          1806  - 3 +21 + 9 - 8 -12 +19 -11    3,0 1809
  16 Jukka Tuovinen SSK              2089  =21 +10 -14 = 3 +24 - 8 -12    3,0 2080
  17 Sippo Puroila X                 1918  +22 - 5 - 7 +19 - 9 -11 +26    3,0 1902
  18 Nikita Nossenko Int             1454  - 2 -11 +26 -10 +25 +23 - 9    3,0 1462
  19 Heikki Ahokas KäpSK             1606  -13 +25 -21 -17 +22 -15 +20    3,0 1611
  20 Ingo Aumuller G                 1813  - 8 +23 +11 = 4 -13 - 5 -19    2,5 1809
  21 Jussi Marttinen KarhTS          1781  =16 -15 +19 - 9 -11 +25 -10    2,5 1772
  22 Ari Hämäläinen Int              1295  -17 - 7 -10 +23 -19 +26 =25    2,5 1304
  23 Sami Muhonen JyS                1478  -14 -20 =25 -22 +26 -18 +24    2,5 1465
  24 Petri Saharinen KäpSK           1584  - 9 +26 -12 +11 -16 -10 -23    2,0 1581
  25 Maria Larionova Int             1203  -12 -19 =23 =26 -18 -21 =22    1,5 1205
  26 Katarina Larionova Int          1189  - 6 -24 -18 =25 -23 -22 -17    0,5 1178

 

 

Pikashakin  SM -Turnaus 04-05.2006.Vantaa.  

Kerhoamme turnauksessa edusti Tauno Häkkinen joka sijoittui 43:ksi pistein.14/18.sta voittaen oman sijoitus ryhmänsä.

Tulokset

 

 

KAAKONKETJUN 6.OSAKILPAILU  JA KAAKKOIS-SUOMEN SHAKKIPIIRIN NOPEANSHAKIN MESTARUUSTURNAUS HAMINASSA.06.01.2006.              

 

S PELAAJA SEURA 1.K. 2.K. 3.K. 4.K. 5.K. 6.K. P/6
1 Upero Jussi KarhTS W+20 B+10 W-3 B+17 B+7 W+4 5,0
2 Raki Jyrki KarhTS B+13 W=6 B+8 W-4 B+10 B+3 4,5
3 Äijälä Jouko LahS B+16 W+12 B+1 W=6 B=4 W-2 4,0
4 Peltola Leo Remi W+18 B=15 W+5 B+2 W=3 B-1 4,0
5 Mujunen Martti KarhTS W=11 W+9 B-4 B+15 W=6 W+13 4,0
6 Kivisalo Mikko PorvSK W+21 B=2 W+15 B=3 B=5 B=8 4,0
7 Vehkalahti Veli LahS B-9 B+14 W+18 B+10 W-1 W+11 4,0
8 Miettinen Keijo LprSK W+14 B=11 W-2 B=12 W+17 B=6 3,5
9 Munukka Raimo ImSh-48 W+7 B-5 W-10 B=16 W+20 W+15 3,5
10 Heikkilä Raine PorvSK B+17 W-1 B+9 W-7 W-2 B+19 3,0
11 Annala Esa Remi B=5 W=8 B=12 W=13 W+18 B-7 3,0
12 Vanttaja Ilkka LprSK W+19 B-3 W=11 W=8 B-13 B+18 3,0
13 Haapaniemi Juha Remi W-2 B+21 W=20 B=11 W+12 B-5 3,0
14 Tuominen Sami SHYM B-8 W-7 W+19 B-18 W+21 B+17 3,0
15 Heinilä Ilari SHYM B+22 W=4 B-6 W-5 W+16 B-9 2,5
16 Vuojolainen Kari ImSh-48 W-3 B+19 W-17 W=9 B-15 B+22 2,5
17 Jokinen Taisto LahS W-10 B+20 B+16 W-1 B-8 W-14 2,0
18 Heino Aimo LahS B-4 W+22 B-7 W+14 B-11 W-12 2,0
19 Tohmo Veli LahS B-12 W-16 B-14 B+21 W+22 W-10 2,0
20 Häkkinen Juhani Remi B-1 W-17 B=13 W+22 B-9 B-21 1,5
21 Pousi Janne SHYM B-6 W-13 B-22 W-19 B-14 W+20 1,0
22 Mattila Veikka LprSK W-15 B-18 W+21 B-20 B-19 W-16 1,0

Kuvia

 

KOULULAISTEN SARJA

 

S PELAAJA SEURA P/8 VERT.
1 Jarkko Kuusela PorvSK 6,0 18,00
2 Juha Jordan ImSh-48 6,0 16,00
3 Jusa Leander SHYM 4,0 14,00
4 Wili Leander SHYM 4,0 09,00
5 Joel Hulkkonen ImSh-48 3,5  
6 Sampsa Jurvansuu SHYM 3,0  
7 Kalle Laukkanen LprSK 1,5  

Kuvia