TYÖ  || VILTTI || VIIALA || TOIJALA ||  NUOKKARI  ||  SEISKAKERHO  ||  MUUT || CV
  Duunailen kaikenlaista. Aivan! Mitä milloinkin. Yleensä ilmaseks, muiden hyväksi...

Tällä hetkellä olen töissä Viialan kunnalla osa-aikaisena nuoriso- ja vapaa-ajanohjaajana.
Tämä siis on "ykköstyöni". Toimin nuorisotila Nuokulla Nuokun tätsynä ja ohjaan muutamaa
kerhoa. Ihan uutena aloitamme syksyllä Avartti-toimintaa.

Lisäansoita hankin Varmiolan grilliltä ja järjestysmiestehtävistä Paristo Oy:n työkeikoilta.
Vaihtelu siis virkistää ja pitää mielen valppaana! =)

Menossa mukana… (tässä alkua)

* Nuorten edustajiston kokemukset vuosilta 1997-1999

* Tasavallan presidentti Martti Ahtisaaren ja Rouva Eeva Ahtisaaren maakuntavierailu Toijalaan 13.3.1997.  Toijalan uusi nuorten edustajisto otti presidenttiparin vastaan ja toimi isäntänä vierailuajan.

* Valtakunnallinen nuorisovaltuustojen tapaaminen Nuppi, Vihdissä 18.4.1997. Toijalan nuorten edustajiston edustajat esittelemässä toimintamalliaan.

* Vapaa-aikalautakunnan järjestämä kyselytilaisuus nuorille yläasteella ja lukiossa 16.4.1997.

* Edustajiston ja kaupunginhallituksen yhteistyöseminaari 9.6.1997

* Teimme Edustajiston varjobudjetti, tasavallan presidentti Martti Ahtisaaren pyynnöstä ja lähetimme sen hänelle luettavaksi.

* Allianssi ry:n nuorisovaltuustojen valtakunnallinen tapahtuma Tampereella 28.11.1997. Esittelimme edustajiston mallia.

* Edustajisto oli 9.3.1998 Rotary.klubin kokouksessa kunniavieraana esittelemässä edustajiston toimintaa.

* Valtakunnallinen Nuppi- tapahtuma Kangasalalla 18.4.1998. Edustajistoa esittelemässä sielläkin.

* Sosiaalisen kestävyyden teemaryhmän kokous Hämeenlinnassa 27.4.1998. Kumma kyllä, taas esiteltiin edustajistoa.

* Allianssiristeily 7.-8.10.1998, jossa olin mukana Nuoret vaikuttajat ry:n perustamiskokouksessa pöytäkirjantarkastajana.

* Näkökulmia sosiaaliseen kestävyyteen – Paikallinen agenda 21-projektin julkaisu 1999

* Nuorten edustajiston1266 niminen adressi yöjunasta Tampereelta liikenneministeri Kimmo Sasille.

* Nuorten edustajiston edustusmatka ystävyyskaupunkiin Hallsbergiin 19.-22.5.1999