W-98 Marmara Galaxie (Ninni)

18.12.1996-11.8.2010

 
 

 Our queen, my treasure, the sunshine and the dog of my life has passed away
yesterday suddenly. Unbelieveble honest, wise, faithful and lovely girl.
Nobody can ever take her place in my life. You are forever in my heart.

 

I: KANS & FIN & EST & DK MVA W-91 JWW-89 Valkohampaan Onyx    
E: Marmara Demeter

HD A/A,  ED 0/0, eyes clear, Lt.(mental test) +182

Päivänsäteeni ja SUURI ilonaiheeni vaikka pieni onkin!
My sunshine and my GREAT delight even she is so small!

K-litter
N-litter
P-litter

 
 
 

Laatuarvostelun paras narttu 1998 ja näyttelynarttu 2 1998
The best qualitybitch and showbitch 2 1998
Vuoden 1999 ja 2000 näyttelynarttu !!
The best showbitch in Finland 1999 and 2000!!
Laatuarvostelun paras groenendael v. 2002
Best quality groenendael in Finland 2002

8 x ROP (BOB) CACIB, 10 x VSP (BOS) 
  2 x VACA, a.o.t. Norge, Hamar Vinnere 2000, 68 x ERI/SA(EXC) 
 

Parhaat pentuluokan tulokset (best puppyshows) 1997:
Gilbert Schaffner  BOB - BIS2, Jesper Andersson BOB, Rodi Hübenthal BOB,
Pentti Mattsson BOB - BIS1, Marja Talvitie BOB, Miroslaw Redliccy BOB,

 Evert Wieldraaijer BOB - BIS3

 
 
 

Parhaita näyttelytuloksia (Best showresults)

2008

Nokia RN 9.8. Harriet Franzen VET ERI1 PN2 ROP-vet.

2007

Jämsänkoski  10.6. Paul Lawless ERI/2 (PN5)
Ristiina 17.5. Alar Müürisepp VET ERI2
Tuusniemi 24.2.07 J.A.U. Yrjölä VET ERI1 ROP-vet.

2006

Mikkeli KV 30.7. George Kostopoulos VET ERI1 VSP-vet. (BOS-vet.)
Savonlinna 8.7. Marja Talvitie VET ERI1 ROP-vet. (BOB-vet.)
Sysmä 20.5. Jaana Hartus VET ERI1 ROP-
(BOB-) & BIS2-vet.
Parikkala 29.4. Jaana Hartus VET ERI1 PN4 ROP-vet.
(BOB-vet.)
Lahti 15.1.06 Jaana Hartus VET ERI1 EOP-vet.(BOB-vet.)

2005

Kotka 10.9.05 Marja Talvitie VET EXC1 PN3(BB3) ROP-vet.(BOB-vet.)
Kotka 19.6.05 Ann Long-Doyle VET EXC1 PN2(BB2) ROP-vet.(BOB-vet.)

2002

Heinola 25.8. Harriet Franzen VSP (BOS)

Mikkeli 13.7. Soile Bister ROP (BOB)
Jyväskylä 19.5. August de Wilde VSP (BOS)

2000

Kouvola 19.8.-00 Harriet Franzen VSP  (BOS)
Hämeenkyrö 13.8. Gert Christensen ROP,  RYP1,  BIS  (BOB, BIG1, BIS)
Mikkeli KV 22.7. Rigmor M. Ulstad VSP (BOS) 
Joensuu 27.5. Petra Junehall  ROP,  RYP4 (BOB, BIG4)

1999

Heinola 22.8. Curt Bökefors VSP (BOS)
Hyvinkää 11.7. Harriet Franzen VSP (BOS)
Pieksämäki 13.6. Ralf Campbell ROP,  RYP4 (BOB, BIG4)
Outokumpu 12.6. Ulla Eriksson ROP (BOB)
Hamina 16.5. Harriet Franzen VSP (BOS)
Helsinki 9.5.-99 Marja Talvitie VSP (BOS)
Jyväskylä 21.2.-99 Harriet Franzen SERT, VSP (BOS)

1998

Messari (Voittaja) 28.11. Marja Talvitie NUO/1 SA PN1  CACIB, ROP (BOB) W-98
Mikkeli 6.9. Sonny Ström NUO/1 SA PN1 ROP (BOB)
Kouvola 22.8. Evert Wieldraaijer NUO/1 SA PN1 SERT, VSP (BOS)
Jämsä 25.7. Ulla Eriksson NUO/1 SA PN1 SERT ROP (BOB)
Kotka 4.7. Michael Drennan NUO/1 SA PN4
L-ranta 11.4. Conway, Thomas C. NUO/1 SA PN2

1997

Tampere 1.11. Harriet Franzen JUN/1 SA PN3

Edellisten erikoistuomareiden
(special judges) lisäksi ERI(EXC) mm. seuraavilta:
Jesper Andersson, Robert Pollet, Miriam Vermeire, Antti Nieminen, Michel Griol, 
Agnes Pollet, Bente Harlem, Benoit Thevenon

 

Back