Yhteystiedot:
Merja Mäkelä
Kantolantie 303
91100 Ii
Puh. 040-5242 834
email:

mepe07(at)gmail.com
Tuloksia 2015:
Käyttötulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
Jenidon Karmen 17.05.2015 Sievi Vesa-Pekka Hirvioja Kestävyyskoe AD
 
Toko-tulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Odysseus & Henna Perkiö 14.05.2015 Oulu Tiina Laakko TK1
O. Nelson & Sanna Rajala 21.03.2015 Lempäälä Minna Hillebrand RTK1
 
Näyttelytulokset 2015
Koira & om. aika paikka tuomari luokka sijoitus
O. Pearl & Mervi-Annika Jokipii 16.8.2015 Kajaani ryh. Marie Butler JUN JUK1, SA, SERT, ROP
O. Kelly & Merja Mäkelä 16.8.2015 Kajaani ryh. Marie Butler KÄY KÄK1, ERI, SA
O. Perry & Sirpa ja Heino Ollonen 16.8.2015 Kajaani ryh. Marie Butler JUN JUK1, EH
O. Pearl & Mervi-Annika Jokipii 8.8.2015 Nokia ryh. Anita Al-Bachy JUN JUK1, SA, SERT, VSP
O. Merlin & Merja Heikkinen 19.7.2015 Kemi KV Anita Al-Bachy AVO EH, AVK1
O. Ludwig & Eija Ukonaho 19.7.2015 Kemi KV Anita Al-Bachy AVO ERI, AVK2, SA, PU3, VASERT
O. Pazi & Satu ja Vesa Niska 19.7.2015 Kemi KV Anita Al-Bachy JUN ERI
Decas Endora & Merja Mäkelä 18.7.2015 Kemi KV Birk Carsten JUN ERI, JUK1
O. Pecco & Sari Huttu 12.7.2015 Oulu KV Igor Selimovic JUN EH, JUK1
O. Pazi & Satu ja Vesa Niska 12.7.2015 Oulu KV Igor Selimovic JUN EH, JUK!
O. Ludwig & Eija Ukonaho 12.7.2015 Oulu KV Igor Selimovic AVO ERI, AVK2
O. Pazi & Satu ja Vesa Niska 11.7.2015 Oulu KV Oleg Yanchov JUN ERI, JUK1, SA, PU3, SERT
O. Ludwig & Eija Ukonaho 11.7.2015 Oulu KV Oleg Yanchov AVO H
O. Perry & Sirpa ja Heino Ollonen 21.6.2015 Rovaniemi KV Lemo Niksa JUN ERI, JUK1, SA, PU2, SERT
O. Pazi & Satu ja Vesa Niska 21.6.2015 Rovaniemi KV Lemo Niksa JUN ERI, JUK2
O. Kelly & Merja Mäkelä 14.6.2015 Lohjan SPL-päänäyttely Norbert Wettlaufer yli 24 kk V5
O. Kelly & Merja Mäkelä 6.62015 Muhos ryhmis Marianne Holm KÄY ERI, KÄK1, SA, PN2, VASERT
O. Odysseus & Henna Perkiö 6.6.2015 Muhos ryhmis Marianne Holm NUO H
O. Pearl & Kirsi Salmela 24.5.2015 Keuruu ryhmis Paavo Mattila JUN ERI, JUK1
O. Pearl & Kirsi Salmela 16.5.2015 Rauma Giura Anke JUN ERI, JUK2
O. Pearl & Kirsi Salmela 10.5.2015 Kurikka erikoisnly. Marco Ossmann 9-12 kk L+2
O. Pazi & Satu ja Vesa Niska 10.5.2015 Kurikka erikoisnly. Kim Baggström 9-12 kk L+5
O. Perry & Sirpa ja Heino Ollonen 10.5.2015 Kurikka erikoisnly. Kim Baggström 9-12 kk L+6
O. Kelly & Merja Mäkelä 9.5.2015 Kurikka erikoisnly. Marco Ossmann yli 24 kk V4
Jenidon Karmen & Pekka Mäkelä 9.5.2015 Kurikka erikoisnly. Marco Ossmann 18-24 kk SG7
O. Pearl & Kirsi Salmela 9.5.2015 Harjavalta ryh. Lidija Oklecen JUN PN1, SERT, ROP
Jenidon Karmen 31.1.2015 Virolahti SPL-nly Wolfgang Lauber yli 24 kk G3
O. Kelly ja Merja Mäkelä 31.1.2015 Virolahti SPL-nly Wolfgang Lauber yli 24 kk V5
O. Pearl & Kirsi Salmela 31.1.2015 Lahti pentun,     VSP-pentu
O. Isadora & Kirsi Köngäs 10.1.2015 Kajaani KV HARGITAI GABOR   PN2, VARACA
Tuloksia 2013:
Käyttötulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
Octifein Fina & Merja Mäkelä 18.07.2013 Muhos Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
Octifein Larry & Kari Ananin 14.06.2013 Inari Allan Aula Käyttäytymiskoe BH
Octifein Kismet & Mirkitta Hiltunen 12.06.2013 Kempele Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
Octifein Kelly & Merja Mäkelä 03.05.2013 Tyrnävä Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
Toko-tulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Geronimo & Katja Pesonen 19.05.2013 Kemi Heli Kelhälä Alo2
 
Luonnetestitulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Isac & Johanna Romppanen 05.10.2013 Outokumpu Berg & Kerkkä LTEP 175
O. Brasko & Mervi Korpikannas 02.06.2013 Haukipudas Hynynen & Keinänen LTEP 173
 
Näyttelytulokset 2013
Koira & om. aika paikka tuomari luokka sijoitus
O. Isadora & Kirsi Köngäs 24.11.2013 Minsk KV     CACIB,SERT,ROP,RYP 3, BY MVA
O. Isadora & Kirsi Köngäs 23.11.2013 Minsk KV     CACIB,SERT,VSP
O. Isadora & Kirsi Köngäs 16.11.2013 Jyväskylä KV Marianne Holm AVO AVK2, EH
O. Isadora & Kirsi Köngäs 19.10.2013 Seinäjoki KV Jipping Gerard AVO AVK1, EH
O. Merlin & Merja ja Marko Heikkinen 19.10.2013 Seinäjoki KV Jipping Gerard JUN H
O. Mentos & Pekka ja Merja Mäkelä 06.10.2013 Hyvinkää erikoisnly Wilhelm Nordsieck 6-9kk L+4
O. Nelson & Sanna Rajala 06.10.2013 Hyvinkää erikoisnly Wilhelm Nordsieck 4-6kk L+6
O. Norton & Kati Paavola 06.10.2013 Hyvinkää erikoisnly Wilhelm Nordsieck 4-6kk L+10
O. Numa & Katariina Kitinoja 06.10.2013 Hyvinkää erikoisnly Fredrik Steen 4-6kk L+8
O. Merlin & Merja ja Marko Heikkinen 10.82013 Mänttä erikoisnly Bernd Weber 6-9 kk L+1
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 4.8.2013 Iisalmi kv Benny Blid Von Schedvin VET SERT,VSP,ROP-VET, FI MVA
O. Goljat & Outi Väisänen 4.8.2013 Iisalmi kv Benny Blid Von Schedvin AVO CACIB, ROP
O. Isadora & Kirsi Köngäs 4.8.2013 Iisalmi kv Benny Blid Von Schedvin AVO CACIB, VSP
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 4.8.2013 Iisalmi kv Benny Blid Von Schedvin KÄY SERT, VARA-CACIB
O. Isadora & Kirsi Köngäs 20.7.2013 Ylivieska kv Gunnel Holm AVO CACIB, ROP
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza KÄK SERT, CACIB, VSP
O. Ludwig & Eija Ukonaho 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza NUO PU2, SERT, VARACA
O. Kiwa & Anna Reetta Lintelä & kasv 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza AVO ERI, AVK3
O. Brasko & Mervi Korpikannas 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza AVO ERI, AVK2, SA, PU4
O. Goljat & Outi Väisänen 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza AVO ERI, AVK3
Kennel Octifein 14.7.2013 Oulu kv Beradze Iuza KASV ROP-KASV
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 13.7.2013 Oulu kv Stefanescu Cristian KÄY SERT, CACIB, ROP
O. Goljat & Outi Väisänen 13.7.2013 Oulu kv Stefanescu Cristian AVO ERI, AVK3
O. Kiwa & Anna Reetta Lintelä & kasv 13.7.2013 Oulu kv Stefanescu Cristian AVO ERI, AVK3, SA
Ctili & Merja ja Pekka Mäkelä 22.06.2013 Rovaniemi kv Pirjo Aaltonen VET ERI, VEK1, VET-ROP
Octifein Larry & Kari Ananin 22.06.2013 Rovaniemi kv Pirjo Aaltonen NUO ERI, SA, NUK1, PU5, VASERT
O. Kelly & Merja Mäkelä 22.06.2013 Rovaniemi kv Pirjo Aaltonen AVO ERI, SA, AVK1, PN3
O. Isadora & Kirsi Köngäs 22.06.2013 Rovaniemi kv Pirjo Aaltonen AVO ERI, AVK1
O. Laiza & Jyrki Mäkelä 14.06.2013 Raision SPL-päänäyttely Wolfgang Lauber 18-24kk SG15
O. Mentos & Pekka ja Merja Mäkelä 14.06.2013 Raision SPL-päänäyttely Pekka Hannula 4 - 6 kk L1
O. Isadora & Kirsi Köngäs 08.06.2013 Kemi ryh Hjorth Leif Ragnar AVO ROP, SERT
O. Kelly & Merja Mäkelä 08.06.2013 Kemi ryh Hjorth Leif Ragnar AVO PN2, VASERT
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 08.06.2013 Kemi ryh Hjorth Leif Ragnar VET ERI, VEK2
O. Merlin & Merja Heikkinen 26.05.2013 Leppävirta SPL-nly Karl-Otto Ojala 4-6 kk L+1
O. Kelly & Merja Mäkelä 26.05.2013 Leppävirta SPL-nly Karl-Otto Ojala 18-24kk SG2
O. Ludwig & Eija Ukonaho 26.05.2013 Leppävirta SPL-nly Karl-Otto Ojala 18-24kk SG4
O. Isac & Johanna Romppanen 04.05.2013 Tohmajärvi ryh Helin Kasuk-Tenson AVO SERT, VSP
O. Kelly & Merja Mäkelä 07.04.2013 Jalasjärvi SPL-nly Eric Bösl 18-24kk SG4
O. Isac & Johanna Romppanen 24.03.2013 Rautalampi ryh Markku Kipinä AVO EH
O. Isadora & Kirsi Köngäs 13.01.2013 Kajaani KV Vojislav Al Daghistan AVO SERT, CACIB, VSP
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä ja Outi Väisänen 13.01.2013 Kajaani KV Vojislav Al Daghistan AVO SERT, CACIB, VSP
O. Goljat & Outi Väisänen 13.01.2013 Kajaani KV Vojislav Al Daghistan AVO ERI
O. Isac & Johanna Romppanen 13.01.2013 Kajaani KV Vojislav Al Daghistan AVO EH
Tuloksia 2012:
Kennel Octifein
paras näyttelykoira 2012

Octifein Isadora "Iita"
ROP, SERT, 2 x CACIB, VASERT

SPL Pohjois-Karjalan
paras näyttelykoira 2012

Octifein Isac


 
Käyttötulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
Demant's Fantastic & Outi Väisänen 13.10.2012 Kempele Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
O. Goljat & Outi Väisänen 13.10.2012 Kempele Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
O. Geronimo & Katja Pesonen 22.9.2012 Tornio Allan Aula Käyttäytymiskoe BH
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 12.6.2012 Kiiminki Juhani Petäjistö JK1
O. Hugo & Harri Laaksonen 7.5.2012 Helsinki Jouni Vatanen Käyttäytymiskoe BH
 
Toko-tulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Geronimo & Katja Pesonen 3.11.2012 Oulu Heli Kelhälä Alo1, 166,5 pist.
1-tulos, 1. sija
O. Geronimo & Katja Pesonen 17.7.2012 Kiiminki Allan Aula Alo1, 169 pist. 1-tulos
 
Luonnetestitulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Boris & Annukka Tyni 16.9.2012 Haukipudas Hynynen & Keinänen LTEP 238
O. Brenda & Kari ja Krista Ananin 9.9.2012 Rovaniemi Salla & Keinänen LTEP 138
O. Hugo & Harri Laaksonen 29.4.2012 Espoo Ylisuvanto & Hursti LTEP 144
 
Näyttelytulokset 2012
Koira & om. aika paikka tuomari luokka sijoitus
O. Isadora & Kirsi Köngäs 9.12.2012 HelsinkiVoittaja Teixeira Luis Pinto AVO ERI, AVK2
O. Isadora & Kirsi Köngäs 8.12.2012 Helsinki Winner Anita Al-Bachy AVO SA,PN2,VASERT,CACIB
O. Isadora & Kirsi Köngäs 27.10.2012 Seinäjoki KV Markku Kipinä AVO EH, AVK1
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 14.10.2012 Hyvinkää SPL-nly Sami Baggström Yli 24 kk V1
O. Ludwig & Eija Ukonaho ja Petri Jylhä 14.10.2012 Hyvinkää SPL-nly Friedrich Gerstenberg 12-18 kk SG6
O. Kelly & Merja Mäkelä 14.10.2012 Hyvinkää SPL-nly Sami Baggström 12-18 kk SG7
O. Isadora & Kirsi Köngäs 29.9.2012 Eckerö KV Saija Juutilainen AVO ERI, AVK1
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen VET SA,PN3, VET-ROP
Ctili & Merja ja Pekka Mäkelä 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen VET ERI, VET-VSP
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä ja Outi Väisänen 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen AVO PN2, VASERT
O. Goljat & Outi Väisänen 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen AVO SA, PU2
O. Kiwa & AnnaReetta Lintelä & kasv 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hams Lehtinen JUN JUK1, ERI, SA
O. Brenda & Kari ja Krista Ananin 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen AVO ERI
O. Larry & Kari ja Krista Ananin 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen JUN EH
O. Hope & Jenna Pöyry 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen AVO EH
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen KÄY ERI
O. Isadora & Kirsi Köngäs 26.8.2012 Rovaniemi ryh Hans Lehtinen AVO EH
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger yli 24 kk V2
O. Ludwig & Eija Ukonaho ja Petri Jylhä 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger 12-18 kk SG7
O. Larry & Kari ja Krista Ananin 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger 12-18 kk SG8
O. Kelly & Merja Mäkelä 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger 12-18 kk SG10
O. Kiwa & AnnaReetta Lintelä & kasv 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger 12-18 kk SG17
O. Laiza & Jyrki ja Auli Mäkelä & kasv 12.8.2012 Kurikka SPL-nly Uwe Sprenger 12-18 kk SG20
O. Hope & Jenna Pöyry 21.7.2012 Kemi KV Eva Eriksson AVO H
O. Larry & Kari ja Krista Ananin 21.7.2012 Kemi KV Eva Eriksson JUN H
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic VET PN4, VET-ROP
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä ja Outi Väisänen 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic AVO ROP, SERT, CACIB
O. Brasko & Mervi Korpikannas 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic AVO PU2, VASERT, VARACA
O. Goljat & Outi Väisänen 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic AVO ERI, AVK3
O. Kismet & Mirkitta & Toni Hiltunen 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic JUN EH
O. Ludwig & Eija Ukonaho ja Petri Jylhä 14.7.2012 Oulu KV Igor Selimovic JUN H
O. Ludwig & Eija Ukonaho ja Petri Jylhä 7.7.2012 Kokkola KV Tapio Eerola JUN EH
O. Isadora & Kirsi Köngäs 1.7.2012 Rovaniemi KV Anna Brankovic, Serbia AVO ROP, SERT, CACIB
O. Larry & Kari ja Krista Ananin 1.7.2012 Rovaniemi KV Anna Brankovic, Serbia JUN EH, JUK3
O. Kelly & Merja Mäkelä 08.06.2012 Hyvinkään päänäyttely Tom Kankkonen 10-12 kk L+2
O. Isac & Johanna Romppanen 10.06.2012 Hyvinkään päänäyttely Rainer Mast 18-24 kk SG15
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp VET VET-ROP, VSP, SERT
O. Kismet & Mirkitta & Toni Hiltunen 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp JUN ROP, SERT
O. Goljat & Outi Väisänen 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp AVO ROP, SERT
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä ja Outi Väisänen 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp NUO ERI, SA, PN4
O. Brasko & Mervi Korpikannas 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp AVO EH
O. Häsel & Leena Alapukki 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp AVO EH
O. Irok & Mervi Hentilä 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp AVO EH
O. Ludwig & Eija Ukonaho ja Petri Jylhä 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp JUN EH
O. Larry & Kari ja Krista Ananin 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp JUN EH
Kennel Octifein 20.5.2012 Kempele ryh Alar Müürisepp KASV KP, ROP-KASV
O. Isac & Johanna Romppanen 5.5.2012 Lieksa ryh Soile Bister AVO H
O. Apricot & Susanna Pölönen 31.3.2012 Polvijärvi ryh Irina Poletaeva VET VET-ROP, VET-BIS2
O. Isac & Johanna Romppanen 25.2.2012 Tohmajärvi ryh Pirjo Aaltonen NUO PU2, VASERT
Kennel Octifein 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri KASV KP, ROP-KASV
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri VET ERI, VET-ROP
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri NUO PN2, VASERT
O. Brenda & Outi Väisänen 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri AVO ERI, AVK2
O. Fina & Katariina Sonkajärvi 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri AVO ERI, AVK3
O. Goljat & Outi Väisänen 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri AVO EH, AVK2
O. Brasko & Mervi Korpikannas 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri AVO EH, AVK4
O. Isadora & Kirsi Köngäs 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri NUK EH, NUK1
O. Irok & Mervi Hentilä 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri NUK EH, NUK1
O. Geronimo & Katja Pesonen 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri AVO H
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 25.2.2012 Tornio ryh Pekka Nykyri NUO EH, NUK1
O. Laiza & Jyrki ja Auli Mäkelä & kasv. 05.02.2012 Virolahti erikoisnly Wolfgang Lauber 5-6 kk L+5
O. Kiwa & Merja Mäkelä 05.02.2012 Virolahti erikoisnly Wolfgang Lauber 6-8 kk L+6
O. Kelly & Merja Mäkelä 05.02.2012 Virolahti erikoisnly Wolfgang Lauber 6-8 kk L+7
O. Kismet & Mirkitta & Toni Hiltunen 05.02.2012 Virolahti erikoisnly Wolfgang Lauber 6-8 kk L+2
O. Fina & Katariina Sonkajärvi 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher AVO VSP, SERT, CACIB
O. Goljat & Outi Väisänen 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher AVO PU2, SERT, VARACA
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher NUO ERI, NUK1, SA, PN3
O. Isac & Johanna Romppanen 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher NUO ERI, NUK1, SA
O. Demi & Mimmi Luukela 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher AVO ERI, AVK5
O. Brasko & Mervi Korpikannas 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher AVO EH
O. Boris & Annukka Tyni 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher AVO EH
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher NUO EH
Kennel Octifein 15.01.2012 Kajaani KV Dubravka Reicher KASV KP, 2. sija
O. Apricot & Susanna Pölönen 14.1.2012 Kajaani KV Inger Dahle AVO VSP, SERT, VET-ROP
 
Tuloksia 2011:
Kennel Octifein
paras näyttelykoira 2011

Octifein Apricot "Iita"
ROP,SERT, VASERT, VARACA

 
Käyttötulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Dexter & Pekka Mäkelä 05.11.2011 Tornio Allan Aula Käyttäytymiskoe BH
 
Romi 30.4.2011
Näyttelytulokset 2011
Koira & om. aika paikka tuomari luokka sijoitus
O. Fina & Katariina Sonkajärvi 29.10.2011 Seinäjoki KV Leni Finne AVO ERI, AVK4
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 2.10.2011 Kurikka SPL-nly Albrecht Woerner 12-18kk SG7
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 2.10.2011 Kurikka SPL-nly Albrecht Woerner 12-18kk SG12
O.Isadora & Kirsi Köngäs 2.10.2011 Kurikka SPL-nly Albrecht Woerner 12-18kk SG1
O.Irok & Mervi Hentilä 2.10.2011 Kurikka SPL-nly Albrecht Woerner 12-18kk SG2
O.Easy Loving & Merja Mäkelä 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk SG1
O.Dexter & Merja ja Pekka Mäkelä 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk SG1
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk V3
O.Cherry & Marika Rousu 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk SG1
Ctili & Merja ja Pekka Mäkelä 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk V2
O. Goljat & Outi Väisänen 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk SG1
O. Brasko & Mervi Korpikannas 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto yli24kk SG2
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto 12-18kk SG2
O. Isac & Johanna Romppanen 10.9.2011 Oulu SPL-nly Tytti Luoto 12-18kk G1
O. Goljat & Outi Väisänen 20.8.2011 Kokkola ryh. Eva Eriksson AVO SA, PU3, VASERT
O. Demi & Mimmi Luukela 20.8.2011 Kokkola ryh. Eva Eriksson AVO ERI, AVK3
O.Geronimo & Katja Pesonen 20.8.2011 Kokkola ryh. Eva Eriksson NUO EH
O. Isac & Johanna Romppanen 14.8.2011 Joensuu Horst Kliebenstein JUN ERI, JUK2
O. Apricot & Susanna Pölönen 13.8.2011 Joensuu KV Horst Kliebenstein AVO SA,PN2,VASERT,VARACA
O. Isac & Johanna Romppanen 12.8.2011 Joensuu ryh. Reijo Tuovinen JUN ERI, JUK1
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 7.8.2011 Forssa SPL-päänly Christoph Ludwig 12-18kk SG9
O. Goljat & Outi Väisänen 23.7.2011 Tornio KV Igor Selimovic NUO SA,PU2,VASERT,VARACA
O. Boris & Annukka Tyni 23.7.2011 Tornio KV Igor Selimovic AVO ERI, AVK2
O. Apricot & Susanna Pölönen 17.7.2011 Oulu KV Dick Baars AVO AVK2, SA
O. Goljat & Outi Väisänen 17.7.2011 Oulu KV Hanne Laine Jensen NUO PU2, SERT, VARACA
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 17.7.2011 Oulu KV Hanne Laine Jensen JUN ERI, JUK1, JUN-ROP
O. Demi & Mimmi Luukela 17.7.2011 Oulu KV Hanne Laine Jensen AVO AVK1, ERI
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 16.7.2011 Oulu KV Andrev Brace JUN SA,ROP,SERT,JUN-ROP
O. Goljat & Outi Väisänen 16.7.2011 Oulu KV Andrev Brace NUO SA, PU3,VASERT
O. Demi & Mimmi Luukela 16.7.2011 Oulu KV Andrev Brace AVO EH
O. Brasko & Mervi Korpikannas 16.7.2011 Oulu KV Andrev Brace AVO H
O. Apricot & Susanna Pölönen 10.7.2011 Heinävesi Soile Bister AVO PN1, SERT, ROP
O. Goljat & Outi Väisänen 9.7.2011 Kemi ryh. Anita Alatalo NUO ERI, SA, PU4
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 19.6.2011 Haukipud. ryh. Marja Talvitie JUN JUK1, ERI, SA, PN3
O. Brasko & Mervi Korpikannas 19.6.2011 Haukipud. ryh. Marja Talvitie AVO ERI
O. Goljat & Outi Väisänen 19.6.2011 Haukipud. ryh. Marja Talvitie NUO EH
O. Häsel & Leena Alapukki 19.6.2011 Haukipud. ryh. Marja Talvitie NUO EH
O. Demi & Mimmi Luukela 19.6.2011 Haukipud. ryh. Marja Talvitie AVO H
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 12.6.2011 Hyvinkää
erikoisnly
Wolfgang Lauber 10-12 kk L+2
O. Isac & Johanna Romppanen 12.6.2011 Joensuu ryh. Reijo Tuovinen JUN ERI, JUK1
O. Apricot & Susanna Pölönen 11.6.2011 Pieksämäki Keijo Alen AVO ERI, AVK2
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 22.5.2011 Mänttä erikoisnly Frank Goldlust 10-12 kk L+5
O. Ica & Merja Mäkelä 22.5.2011 Mänttä erikoisnly Frank Goldlust 8-10 kk L+5
O. Isac & Johanna Romppanen 22.5.2011 Mänttä erikoisnly Frank Goldlust 8-10 kk L+6
Ctili & Merja ja Pekka Mäkelä 30.4.2011 Ristijärvi ryh, Irina Poletaeva VET PU1,SERT,ROP,VET-ROP,RYP1,BIS1,
FI MVA
O. Brenda & Outi Väisänen 30.4.2011 Ristijärvi ryh, Irina Poletaeva AVO EH
O. Heta & Anita Ohvo 30.4.2011 Ristijärvi ryh, Irina Poletaeva JUN EH
O. Ica & Merja Mäkelä 27.3.2011 Lohja SPL-nly

Günther Müller

n 6-8 kk L+7
O. Isac & Johanna Romppanen 27.3.2011 Lohja SPL-nly Günther Müller u 6-8 kk L5
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 27.3.2011 Lohja SPL-nly Günther Müller n 8-10 kk L+4
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 27.3.2011 Lohja SPL-nly Günther Müller u 10-12 kk L+8
Demant's Fantastic & Merja Mäkelä 6.2.2011 Virolahti erikoisnly Helmut Köning n 6-8 kk L+ 3
Sensen Mann Ustinov & Merja ja Pekka Mäkelä 6.2.2011 Virolahti erikoisnly Erkki Läike u 8-10 kk L7
Ctili & Merja ja Pekka Mäkelä 09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie VET PU1,SERT,ROP,VET-ROP,VET-BIS4
Kennel Octifein 09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie KASV ROP-KASV
O. Brasko & Mervi Korpikannas 09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie AVO AVK3, ERI
O. Brenda & Outi Väisänen 09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie AVO AVK4, ERI
O. Goljat & Outi Väisänen 09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie JUN JUK1,ERI,SA,PU3,
JUN-ROP
O. Häsel & Leena Alapukki
09.01.2011 Kajaani KV Marja Talvitie JUN JUK2,ERI
 
Tuloksia 2010:

Kennel Octifein
paras näyttelykoira 2010

OCTIFEIN FINA!



 
Käyttötulokset
Koira & ohj. aika paikka tuomari tulos
O. Brenda & Outi Väisänen 8.9.2010 Muhos Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
O. Boris & Annukka Tyni 8.9.2010 Muhos Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 22.5.2010 Tampere Ernst Seifert Fin1a lbz
O. Easy Loving & Merja Mäkelä 17.5.2010 Oulu Juhani Petäjistö Käyttäytymiskoe BH
 
Näyttelytulokset
Koira & om. aika paikka tuomari luokka sijoitus
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 12.12.2010 Helsinki Philip John AVO EH
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 11.12.2010 Helsinki Igor Selimovic AVO AVK1, ERI
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 23.10.2010 Seinäjoki Byström Thord NUO H
O. Heta & Anita Ohvo 17.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens 8-10 kk L+ 6
Sensen Mann Ustinov &
Merja ja Pekka Mäkelä
17.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens 5-6 kk L+ 3
O. Boris & Annukka Tyni 16.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens yli 24 kk AVO SG1
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 16.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens 18-24 SG11
O. Goljat & Outi Väisänen 16.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens 12-18 SG9
O. Gerro & Teemu Koskenlaine 16.10.2010 Mänttä Otto Körber-Ahrens 12-18 kk G1
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 22.8.2010 Heinola Arne Foss NUO PN2, VASERT
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 21.8.2010 Kouvola Krystyna Opara NUO ERI, PN4
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 8.8.2010 Raisio päänly Henning Setzer 18-24 kk SG 6
O. Geronimo & Katja Pesonen 6.8.2010 Raisio päänly Henning Setzer 10-12 kk L+ 6
O. Häsel & Leena Alapukki 6.8.2010 Raisio päänly Sven Erik Lundkvist 6-8 kk L 14
O. Hope & Anu Mäkelä 6.8.2010 Raisio päänly Sven Erik Lundkvist 6-8 kk L 15
O. Apricot & Susanna Pölönen 6.8.2010 Kuopio Petru Muntean AVO ERI, PN4
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 24.7.2010 Kemi Robert Bambach NUO ERI, PN4
O. Brenda & Outi Väisänen 24.7.2010 Kemi Robert Bambach AVO ERI, AVK4
O. Apricot & Sunanna Pölönen 11.7.2010 Oulu Lena Stålhandske AVO PN3, VASERT
O. Brenda & Outi Väisänen 11.7.2010 Oulu Roberto Schill AVO H
O. Demi & Mimmi Luukela 11.7.2010 Oulu Roberto Schill AVO H
Kennel Octifein/Kasvattajalk 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske KASV KP, ROP-kasvattaja
O. Fina & K. Sonkajärvi & kasv. 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske AVO PN1,ROP,SERT,CACIB
O. Brasko & Mervi Korpikannas 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske AVO PU3, CACIB
O. Brenda & Outi Väisänen 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske AVO PN3, VASERT
O. Demi & Mimmi Luukela 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske AVO EH
O. Goljat & Outi Väisänen 10.7.2010 Oulu Lena Stålhandske JUN H
O. Apricot & Susanna Pölönen 20.6.2010 Pieksämäki Matti Luoso AVO EH1
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 19.6.2010 Rovaniemi J. Smojver-Selimovic NUO PN2,VASERT,VARACA
O. Feliz & Ahti Korva 19.6.2010 Rovaniemi J. Smojver-Selimovic NUO EH
O. Goljat & Outi Väisänen 13.6.2010 Suomussalmi Roberto Schill JUN EH
O. Goljat & Outi Väisänen 12.6.2010 Raahe Soile Bister JUN H
O. Boris & Annukka Tyni 12.6.2010 Raahe Soile Bister AVO EH
O. Apricot & Susanna Pölönen 30.5.2010 Joensuu Stavarache Christian AVO AVK3, EH
Sonnestadts Jo-Anna & Merja Mäkelä 23.5.2010 Tampere Pekka Hannula y. 24 kk V3
O. Gandor & Petra Manninen 22.5.2010 Tampere Ernst Seifert 8-10 kk L+5
O. Goljat & Outi Väisänen 22.5.2010 Tampere Ernst Seifert 8-10 kk L7
O. Apricot & Susanna Pölönen 8.5.2010 Lieksa Gunnel Holm AVO PN1, SERT, VSP
Margman Xatan & Pekka ja Merja Mäkelä 8.2.2010 Kotka Erkki Läike 10-12 kk L+2
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 20.2.2010 Tuusniemi Butrinova Konrelija JUN JUK4, EH
O. Fina & K. Sonkajärvi ja kasv. 9.1.2010 Kajaani Paula Heikkinen-Lehkonen JUN JUK1, EH
Katariina Sonkajärvi, Fiina, Henri Löfgren

Kennel Octifein
paras näyttelykoira 2009

OCTIFEIN FINA!



Kennel Octifein
paras näyttelykoira 2008

OCTIFEIN BRIX!